Samsun’da iki köpeğin saldırısına uğrayan ana ile kızı yaralandı

Samsun’un Atakum ilçesinde, iki köpeğin saldırısına uğrayan temel ile 4 yaşındaki kızı yaralandı.

Alınan bilgiye bakarak, Sibel Yürek ile kızı Ece, iki çağ ilk, okul etkinliği için gittikleri restoranın çıkışında yasaklı soy Dogo Argentino cinsi köpeklerin saldırısı sonucu yaralandı.

Sibel Güven, AA muhabirine, restorandan çıktıklarında iki beyaz köpeğin arabalarının orada beklediğini gördüğünü tabir ederek, yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Arabaya 5-6 metre vardı ama arabaya gidemedim kafasız mekana üstelik kaçamadım. Köpekler üzerimize acul ayrımsız şekilde koştular. Ilk kızımın omzundan ısırdılar. Kafasını ısırdılar o tam korumaya çalıştım amma çantamla tıpkısı husus yapamayacağımı anlayınca amut kızımın üstüne yattım. O tam aracına binen komutan vardı. O, olayı görünce ve çığlıklarımızı duyunca bizi köpeklerden kurtardı. Daha sonradan orada çalışanlar birlikte geldi. Hastaneye gittik. Ben hayvanları, pitbull sanıyordum amma pitbulldan henüz balaban ve yüzleri pitbulla haddinden fazla mümasil agresif tipli köpeklerdendi. İkisi bile tasmasızdı. Köpeklerin ikisi birlikte o mekanın köpekleriydi. Çünkü biz oradayken iki köpeğin bahçede sadık olduğunu ve oraya gitmememizi söylediler. Ama biz sakim saat geçmiş köpekleri bahçede evsiz barksız bir şekilde görmüştük.”

Konuya ilişik şikayetçi olduklarını dile getiren Sibel Büzük, “Göz kapağım yırtıldı ve dikildi. Yanağımda dikişler var. Kafamda bir nice diş izi var. Kolum çok çok darbe aldı. Kızımın de omuzunda, dayanak altında ve kafasında dikişler var. Iri tıpkısı titreyiş yaşadık.” diyerek konuştu.

Share: