Samsun’dan bodur gücük

Kavak Kaymakamı ve Toplumsal Teavün ve Tesanüt Vakfı (SYDV) Mütevelli Heyeti Başkanı Faruk Atar, ilçedeki gerekseme sahibi ailelere kömür dağıtımına başladıklarını bildirdi.

Atar, AA muhabirine, 2022-2023 şita dönemi için gazi, şehit aileleri ile kaza merkezi ve mahallelerdeki yardıma muhtaç 300 aileye 300 titrem kömür dağıtılacağını söyledi.

Kömür almaya doğruluk kazanan ihtiyaç sahiplerinin SYDV Mütevelli Heyeti eliyle belirlendiğini anlatan Atar, “Gazi, martir aileleri ve gerekseme sahibi ailelere birer ton kömür vermeyi kararlaştırdık. Önceki yıllara bakarak dağıtacağımız kömür miktarındaki azalış, ilçemizin katıksız gaza kavuşmasından kaynaklanmaktadır. Havalar soğumadan kömür dağıtımını tamamlayacağız. ” dedi.

Havza’dan Pakistan’a müzaheret

Havza Müftüsü Mehmet Vuzuh, Din İşleri Başkanlığı vasıtasıyla Pakistan için başlatılan müzaheret kampanyası kapsamında ilçelerinde 73 bin 631 teklik toplandığını bildirdi.

Aydınlık, yaptığı açıklamada, Ilmek İşleri Başkanlığı marifetiyle bacanak ve kardeş büyüklük Pakistan’da meydana gelen hâkim felaketinin yaralarının yarılması üzere başlatılan müzaheret kampanyası kapsamında sabık hafta cuma sonrası yardım topladıklarını söyledi.

Felakette binin üzerinde insanın hayatını kaybettiğini ve 33 milyon insanın etkilendiğine meni eden Vuzuh, “İlçemizde dalan ve mahalle camilerimizden Pakistan’a müzaheret kampanyasına 73 bin 631 liralık toplandı ve ilgili müzaheret adına havalesi yapıldı. Print günümüzde yanımızda olan kardeşlerimize zor günlerinde yardım eden tamlık hayırhah vatandaşlarımızdan Tanrı razı olsun.” diyerek konuştu.

Share: