Samsun’dan güdük gelişmemiş

Kavak Kaymakamı Faruk Atar, Şehremini İbrahim Sarıcaoğlu’nu musahabe etti.

Sarıcaoğlu, ziyarette yaptığı konuşmada, ilçenin modern bire bir kaza olması yönünde yekpare imkanlarını kullandıklarını belirterek, projelerin hayata geçirilmesi, sorunların sahiplenilmesi ve hal odaklı cereyan edilebilmesi üzere Kaymakamlık ve Belediye aksiyon birliğinin mehabetli olduğunu rapor etti.

Atar dahi Sarıcaoğlu’na teşekkürname ederek, kaymakamlık menfaatine olan eksiksiz hizmetlere bindi vereceğini kaydetti.

Kavak’ta Müdürler Yerleşmiş Toplantısı yapıldı

Kavak’ta 2022-2023 eğitim talim yılı öncesinde Müdürler Müesses Toplantısı düzenlendi.

İlçe Milli Eğitim Bilimi Müdürü Orhan Şişman başkanlığında İlçe Milli Terbiye Müdürlüğünde gerçekleştirilen toplantıya büro ve meslek müdürleri katıldı.

Toplantıda bir esbak terbiye tedrisat yılı ile girdisi çıktısı, tedris programları, sarıklı, personel ihtiyacı ve görevlendirmeler, tutma ve yetiştirme kursları, taşımalı eğitim bilimi ve servis araçları konularında alınacak tedbirler değerlendirildi.

Nahiye TSO’dan yetişek yardımı

Mıntıka Tecim ve Sanayi Odası (TSO) tarafından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) desteğiyle bin aileye 100’er lira değerinde kırtasiye ve giysi çekinin dağıtımına başlandı.

Kesim TSO Umumi Heyet Başkanı Erkan Acar, değme yıl TOBB’dan sağlanan nakdi destekle ihtiyaç sahibi ailelere ekol giderlerine katkıda düşmek amacıyla yardımda bulunulduğu söyledi.

Bin aileye 100’er lira değerinde olmak üzere toplam 100 bin lira kırtasiye ve giysi yardımının Bölge TSO üyelerine ulaştırıldığını tamlayan Enerjik, ihtiyaç sahiplerine üyeler yoluyla dağıtılacağını anlattı.

Böylece ihtiyaç sahibi ailelere bir nebze bile olsa apotr olabilmenin gayreti zarfında olduklarını vurgulayan Acara, “Bize bu yardımlarda bindi olan TOBB’a şahsım, hane meclisindeki arkadaşlarım ve cümle üyelerimiz adına teşekkür etmeyi namus borcu bilirim. Bütün öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve ekol idarecilerimize eğitim tedrisat yılının hoş olmasını ve başarılar getirmesini diliyorum.” dedi.

Share: