Samsunspor ile Gençlerbirliği 46. randevuya çıkıyor

Spor Küfe 1. Lig’in 8. haftasında birbirlerine rakip olacak Samsunspor ile Gençlerbirliği 46. randevularına çıkacak.

Spor Ayak 1. Lig’in 8. haftasında Samsunspor, erte evinde Gençlerbirliği ile karşılaşacak. İki mızıka daha geçmiş 45 el resmi müsabakada birbirlerine rakip oldu. Bu maçların 16’sını Gençlerbirliği, 12’sini üstelik Samsunspor kazanırken, 17 karşılaşma beraberlikle sonuçlandı. 2 takımın Samsun’daki mücadelelerinde Samsunspor 8, Gençlerbirliği 6 defa sahadan 3 puanla ayrıldı. Samsun’da oynanan 7 mücadelede ise takımlar sahadan 1’er puanla ayrıldı.

Gençlerbirliği geride artan haftalarda ligde 6 mücadelede 1 yengi, 3 el birliği ve 2 kaybetme ile 6 fakül toplayabildi. Rakip filelere 9 gol gönderen başkent temsilcisi, kalesinde ise 10 gol gördü. Ankara temsilcisi bu zaman deplasmanda oynadığı 3 maçta 1 galibiyet ve 2 beraberlik alarak daha bozgun yüzü görmedi.

Ev sahibi Samsunspor ise bu mevsim ligde 7 müsabakada 2 yengi, 4 beraberlik ve 1 yenilme ile 10 fakül toplayabildi. Rakip filelere 9 gol gönderen Samsun temsilcisi, ağlarında 7 gole bariyer olamadı. Kırmızı-beyazlılar, bu zaman evinde oynadığı 3 maçta 1’er galibiyet, el birliği ve hezimet elde ederek kontak benzeri fon çizdi.

8 Ilk Teşrin Cumartesi haset 19 Mayıs Stadyumu’nda saat 19.00’da oynanacak karşılaşmayı Kutluhan Bilgiç, Hüseyin Etkisiz ve Bersan Duran yargıcı üçlüsü yönetecek. – SAMSUN

Share: