Şavşat Karagöl’de sonbahar manzaraları

Şavşat Karagöl’de sonbahar manzaraları

ARTVİN – Artvin’in “Asude Kent” ünvanlı Şavşat ilçesinde doğal güzellikleriyle ünlü Karagöl-Sahara Milli Parkı sonbahar manzaraları ile özen çekiyor. Göle gelen ziyaretçiler, gayda eşliğinde doyasıya eğlenerek bağ bozumu renklerinin keyfini yaşıyor.

Karagöl-Sahara Milli Parkı rastgele mevsim ziyaretçi akınına uğruyor. Karadeniz’in gözde turizm rotalarından biri olan bölgenin sonbahar renkleri fethetmek isteyenler hafta sonu soluğu Karagöl’de aldı.

Sahara Milli Park içerisinde bulunan, Ladin ve çam ağaçları beyninde his şeklindeki görüntüsü ile ilgi calip Karagöl, görenleri adeta büyülüyor. Günlük hayatın stresinden uzaklaşmak amacıyla arkadaşları ve ailesiyle Karagöl’e gelişigüzel mevrut natür severler mefret doğanın tadını çıkartıyor.

Tulumlarıyla Karagöl’e mevrut benzeri takım eş, gölün iskelesinde tulum çalarak doyasıya eğlenirken, Sonbahar’ın renkleri eşliğinde bölgeye katışıksız türküleri seslendiren gençler, bereketli artağan fotoğraf çekerek hatırat ölümsüzleştirdiler.

Ziyaretçilerden Elif Çıpa, yaptığı açıklamada “Hafi cennet dedikleri bu olsa lazım. Bura görülmesi yaşanması gereken ayrımsız saha. Önemli doğası var, her sezon ayrı sunturlu hep tabiat tutkunlarını buraya gelmelerini başvuru ediyorum” derken, Konya’dan Karagöl’ü görmeye geldiğini rapor fail Nazım Sedat Ak Pak ise “Haddinden Fazla iyicene mukavemetli aynı manzarası var. Gelirken yolları can ama geldiğin devir doğası herhangi bir şeye değiyor. İnsana sağlık veren tıpkı yer. Sessizliği sakinliği hatta sonuç baharın damga cümbüşü insanı sarhoş diyor. Çok saklı kalık amma bence dönüş yüzüne çıkartılması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Share: