Saylav Aksal, heybet desteklere ilgili açıklama yaptı

TBMM Avrat Ayvaz Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve DÜRÜST Fırka Edirne Mebus Fatma Aksal, hükûmet toplantısı sonrası Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdelediği konulara ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Aksal, yaptığı yazılı açıklamada, icra takibine sebep olan 2 bin liralık ve altındaki borçların tasfiye edilerek tahminî 10 milyon dosya ve 5,5 milyon vatandaşın yürütme takibinden kurtulmuş olacağını belirtti.

2022-2023 Yetişek-Tedris Yılı kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere destek çevirmek üzere Toplumsal Yardımlaşma ve Tesanüt Vakıflarına, ilave mahiyet aktarımı yapıldığını rapor eden Aksal, şunları kaydetti:

“Vatandaşlarımız bulundukları ilçelerdeki Toplumsal Teavün ve Tesanüt Vakıflarımıza başvurabilirler. Gaz istihlak desteğimiz kapsamında bu destekten idrak etmek isteyen aile sahibi veya kiracı ayırt etmeksizin cümle vatandaşlarımız 5 Eylül’den itibaren e-Devlet üzerinden başvurularını yapabilecekler. Antrparantez süreğen hastaların veya dirim bindi cihazlarına vabeste kişilerin bulunduğu hanelere gaz desteği yüzdelik 5 olağandan yapılacak.

Kapsamını genişlettiğimiz Türkiye Familya Destek Programında mevcut ve yıpranmamış doğruluk sahibi 1,6 milyon vatandaşımıza 1 milyar lirayı bulan ağustos kocaoğlan ödemelerini 7 Eylül’de gerçekleştiriyoruz.”

Share: