Saylav Ceylan, Osmancık amacında yaşanan sıkıntıları inceledi

AK Öğür MKYK Üyesi ve Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ahu, Osmancık yolunda yaşanan olumsuzluk dolayısıyla yüklenici firma yöneticilerine sert çıkarak, “Vatandaşa ezinç çektirmeyin” dedi.

Çorum-Osmancık karayolu Bayat Gediği bölgesinde bitmeme fail sefer çalışmalarının ağırbaşlı ilerlemesi dolayısıyla namına gelen şikayetler konusunda Mebus Ahmet Sami Ahu, yolda incelemelerde bulundu. İl Umumi Sedir Başkanı Mehmet Bektaş, Karayolları Samsun 7. Bölge Müdürü Rifat Silov ve nahiye müdürlüğü yöneticileriyle birlikte bölgeye giden Saylav Ahmet Sami Ceylan, yolda çalışmaların daraç olması, açılan yolda gidiş geliş akışının hem yolun bozukluğu hem dahi tozdan ekolojik ortam bata çıka sağlanıyor olmasına bizzat tanık oldu. Bunun üzerine öğün yapımını örümcek müteahhit firma yöneticileriyle görüşen Milletvekili Ahmet Sami Ahu, “İşler bozukluk ağır ilerliyor. Burada insanlarımız sizin bati çalışmanızdan çevre işkence çekiyor. Araçları hasar görüyor. Cenabıhak göstermesin daha iri sıkıntılar da yaşanabilir. Buranın bir dakika önce bitirilmesini istiyoruz. Araçların elan zinde aynı şekilde hareket etmesi üzere lüzumlu tedbirleri karşı. Vatandaşa işkence çektirmeye hakkınız yok” diyerek konuştu.

Milletvekili Ahu, daha sonra da Karayolları Samsun 7. Nahiye Müdürü Rifat Silov ile üstelik görüşerek, vatandaşlara bastırık yaşatan yolun şita gelmeden bitirilmesini istedi. Karayolları Toprak Müdürü Silov üstelik şita ayları başlamadan sıkıntının yaşandığı yolun bitirileceğini söyledi.

“2023 yılı sonuna büyüklüğünde parçalanmamış kaymakamlık yolları tamamlanacak”

YANLIŞSIZ Öğür Çorum Saylav Ahmet Sami Ceylan, 2023 yılının sonuna büyüklüğünde Çorum’da parçalanmamış ilçelerin merkeze bağlantı yollarının bitirileceğini açıkladı.

Karayolları Samsun 7. Bölge Müdürü Rifat Silov ile Çorum’birlikte yapımı bitmeme eden karayolları yatırımlarını gezen Mebus Ahmet Sami Ahu, öğün çalışmalarının serencam durumu için bilgiler paylaştı.

Çorum- Amasya Karayolu’nda çalışmaların devam ettiğini anlatan Mebus Ceylan, özellikle ciddilik verilen Mecitözü-Çorum beyninde çalışmaların sürat kesmeden devam ettiğini ve bu sene bitirilmesinin hedeflendiğini vurguladı.

Çorum- Ortaköy ortada çalışmaların iki aşama halinde planlandığını ve Çorum-Cemilbey arasındaki evvel etapta çalışmaların bitirildiğini hatırlatan Ahu, Cemilbey-Ortaköy arası ikinci etabın ise ihalesinin gerçekleştirildiğini bildirdi. Ceylan, kayran teslimi yapılan yüklenici firmanın güdük sürede çalışmalara başlayacağını kaydetti.

Çorum- İskilip önünde dahi şişman tıpkısı bölümde çalışmaların tamamlandığına belen eden Ceylan, bu sene sonuna kadar da Kızılırmak Köprüsü’ne büyüklüğünde bölümün bitirilmesinin hedeflendiğini vurguladı.

Alaca- Zile arasında dahi çalışmaların devam ettiğine ilgi çeken Saylav Ahu, yekpare ilçelerin kez bağlantısını konforlu hale getirerek 2023 yılı sonuna kadar bitirileceğini sözlerine ekledi.

Mebus Ahu, Çorum’birlikte yaşam standardını arttırmak üzere parçalanmamış milletvekilleri, il başkanı, kaymakamlık başkanları ve şehremaneti başkanlarıyla bu arada çalıştıklarını de dile getirerek, emeği geçenlere teşekkür etti. – ÇORUM

Share: