Saylav Fırat: “DÜRÜST Öğür kendisine istihdama, üretime önem verdik”

Adıyaman’ın Sincik ilçesinde hayatiyet gösteren nesiç işletmelerini mülakat eden DOĞRU Fırka Adıyaman saylav İbrahim Halil Fırat, parti adına istihdama üretimi ve kalkınmaya ehemmiyet verdiklerini söyledi.

Sincik ilçesinde cıvıltı gösteren yapı işletmelerini ziyaret eden milletvekili İbrahim Halil Fırat’a, YANLIŞSIZ Fırka ilçe başkanı Fikret Sahipsiz, yer umumi divan üyeleri Abuzer Yaşar ve Mehmet Karaca haremlik etti.

Sincik ilçesindeki parçalanmamış nesiç işletmelerini bir tane yegâne gezerek pres sahiplerinden çalışmalar üzerine bilgelik düz Saylav Fırat, oluşum işletmeleri çalışanları ile kardeşçe yazar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın selamlarını iletti.

DOĞRU Parti öncesinde Adıyaman’de sanayileşmenin haddinden fazla düşük seviyelerde olduğunu tamlayan Mebus Fırat, “Sincik ilçesinde bu kök işletmeler yoktu. Burada gençlerimiz eş bütçesine katkıda gezmek üzere balaban şehirlere müracaat etmek zorunda kalıyorlardı. Büyükşehire gidemeyenler ise yaz mevsimlerinde tarım işçisi namına Çukurova’ya iğ toplamaya, Karadeniz’e fındık toplamaya, Niğde- Nevşehir’e kumpir toplamaya, Malatya’ya sarıerik toplamaya gidiyorlardı. Bugün Sincik ilçemizde oluşum işletmelerini gezerken şurası gördük, Cumhurbaşkanımızın önderliğinde AK Fırka hükümetleri vasıtasıyla getirilen motivasyon paketleri ile Sincik kadar oldukça bir ilçede dahi yaklaşık 1500 kişi istihdam ediliyor. AK Fırka olarak iktidara geldiğimiz günden beri ülkemizde istihdama, üretime ve kalkınmaya önem verdik. artık bile işletmelerimizi destekleyeceğimizi, çalışanlarımızı dahi avlu pahalılığına cebin tek ahit ezdirmeyeceğimizi belirtmek isterim. İstihdama katkılarından etraf Sincik’teki oluşum pres sahiplerine teşekkür fehamet çalışmalarında başarılar dilerim” şeklinde konuştu.

Saylav Fırat ve beraberindekiler daha bilahare Alancık, Eski köye ve Yarpuzlu köylerini mülakat ederek karye muhtarları ve orgazm önderleri ile köylerin dava ve sıkıntıları ve yapılan kamu yatırımları ile ait istişarede bulundu. – ADIYAMAN

Share: