Sazak haberleri… Sazak ulaşımda ‘KentBis’i tercih ediyor

Mersin Ağacı’bile Adnan Menderes Bulvarı Firez Park Yeri sahili boyunca 6 istasyonda 100 bisikletle hizmet veren KentBis, Mersinlilerin yer sevdiği erişim uzlaştırıcı haline geldi.

KentBis bisikletlerini yenileyerek insanları bisikletle ulaşıma yönlendiren Sazak Büyükşehir Belediyesi, site genelinde yaptığı eskimemiş derrace yolları ile da derrace kullanıcıları amacıyla ulaşımı henüz basit ayla getirdi. Bisikletler, alelhusus yaz aylarında sahilin tadını anlamak üzere mevrut çoluk çocuk marifetiyle daha çok tercih ediliyor. Kıyı boyunca kullanılabilen bisikletler ise saatlik 1 lira ücreti ile da fasit ulaşımı sağlıyor. Yaz aylarında kullanımların arttığı ve 75 bin üyesi kâin KentBis bisikletleri, ayda averaj 10 bin defa kullanılıyor.

“KentBis kullanıcı sayısı seçme ahit artmakta”

Park Yeri ve Bahçeler Dairesi Başkanlığında imal şefi olarak fariza işleyen Halil Atmaca, Mersin’in fiziki yapısı, iklim koşulları ve cemaat olduğu kenar şeridi ile çiftteker kullanımına akıllıca olduğunu belirterek, herhangi bir güzeşte çevrim KentBis kullanıcı sayısının artığını rapor etti. Delimsirek, teknolojik altyapısı geliştirilen KentBis ile ilgili rakamsal verileri paylaşarak, “Toplanmış 75 bin kullanıcımız bulunmaktadır. Maaş sayı farkı 10 bin kez kullanma bulunan” dedi. Adnan Menderes kıyı şeridi boyunca bulunan 6 istasyonun lokasyon bilgilerini üstelik paylaşan Delice, “Seçkin istasyon arasında 1,5 kilometrelik dilimler var. Bu, vatandaşlarımızın ulaşımı üzerine maksimal faydayı sağlaması için. İlk istasyonla serencam istasyon arasında da 7 kilometrelik aynı mesafemiz bulunmakta” diye konuştu.

“Amacımız spor bilinci ve keyifli zaman”

Delicesine, KentBis’in sağladığı avantajlardan bile bahsederek, “Amacımız hem ulaşımı, hem deniz kenarında sürüş avantajını icat etmek. Bire Bir zamanda vatandaşlarımızın spor bilinciyle, sevinçli ve güzel devir geçirilmesini çıkarmak. 100 adet bisikletimiz bulunuyor. Seçme istasyonumuzda sayı farkı 24-30 ortada park peronumuz bulunmakta. 17 adet bisikleti bulunan bırakıyoruz. Dağılımlarını yetkili personellerimiz yapıyor. Boş alan bırakmamızdaki sebep ise park yeri esnasında ağırlık çekmemeleri. Bunların dağılımları devir içerisinde yapılıyor” ifadelerine vadi verdi.

Velespit sürmenin avantajlarından, artık kişinin faydalanmasını istem ettiklerini kaydeden Delicesine, “Kullanıcı sayımızın çoğunluğunu gençler oluşturuyor. Makul fiyatlarla, öğrenciye bile destek oluyoruz. Bahir kenarında, manzaraya cebin istedikleri ant arkadaşlarıyla, aileleriyle bu arada gelip burada arzu rahatlığıyla bisiklet kullanabilirler. Derrace hem muvasala, hem spor, hem da keyifli berenarı nakil aracı. Bu işin genci yaşlısı yok ve bisikletin modası tek antlaşma geçmez” şeklinde konuştu.

“Haddinden Fazla sakametli aynı fiyata bisiklet sürebiliyoruz”

Geçtiğimiz yıldan beri KentBis uygulamasını kullandığını belirten Bekir Bıçakçı, “Bu uygulama sebebiyle rahatlık spor yapabiliyorum. Yürüyünce çoğu ant yorulabiliyorum amma çiftteker daha rahat. Kıyı boyu ayrıntılı meydanlık, abat gezebiliyoruz derrace sebebiyle. Çoğu kişinin bisiklet imkanı namevcut. Büyükşehir Belediyesinin sağladığı imkanlarla, haddinden fazla sakametli aynı fiyata derrace sürebiliyoruz. Gayet evire çevire aynı uygulama. Bisikletli hayat sağlıklı hayat. Değme zaman bunu uygulamaya çalışıyorum. Arkadaşlarıma bile tavsiye mektubu ediyorum” dedi. – MERSİN

Share: