Şehidin hatırası motosikletin tekerleği çalındı

İZMİT’te 12 yıl ilk şehit olan Uyanık Komando Onbaşı Selçuk Gökdağ’dan geriye küsurat motosikletin arka tekerleği, kimliği belirsiz hayat marifetiyle çalındı. Motosikleti kullanan şehidin eniştesi Kamil Balkır, “Bu motosiklet martir olan kayınbiraderimin hatırası. Ona gözüm gibi bakıyorum. Maddesel kendisine değil amma manevi kendisine üzüldük” dedi.

Elazığ’ın Palu ilçesindeki Arındık Jandarma Karakolu’na 2010 yılında teröristler tarafından planlı saldırıda martir olan Açıkgöz Komando Er Onbaşı Selçuk Gökdağ’ın motosikleti, 12 yıldır kayınbiraderi Kamil Balkır marifetiyle kullanılıyor. Parıltı’in berber dükkanının önünde duran motosikletin eğin tekerleği, cemaziyelevvel sabah çalındı. Sabahleyin 06.30 sıralarında motosikletin yanına mevrut gönül, kestirmece 3 zaman uğraştıktan sonradan tekerleği sökerek alıp götürdü. İş yerine geldiğinde tekerleğin olmadığını gören Kamil Şimşek, düzenlilik kamerasının kayıtlarıyla polis güçleri merkezine gidip şikayetçi oldu. Polis Güçleri, şüpheliyi keşfetmek için faaliyet başlattı.

Sabah hisse senedi hesabına geldiğinde durumu ayırt ettiğini tamlayan Kamil Balkır, şunları kaydetti:

“Geldiğimde motosikletin bu halini gördüm. Yepyeni oldum, şaşırdım. Sonrasında gelişim yerimdeki güvenlik kameralarını inceledim. Orada sabahleyin 06.30 sıralarında çalındığını fark ettim. Sonraları hemen polisi aradım. Muktezi işlemleri yaptılar. Azrail kayıtlarını de verdim onlara. İnşallah bulunur. Bu motosiklet bana Güneydoğu’de martir olan kayınbiraderimin hatırası. 12 yıldan beri bende. Ona gözüm kabilinden bakıyorum. Değme şeyiyle ilgileniyorduk. Maddi olarak değil amma manevi adına amiyane üzüldük. İnşallah bulup, mukteza cezayı verirler. Ego rastgele türlü şikayetçiyim. Lastiği almak istemiş amma o tam başka sistemleri de parçalamış. Bayağı tıpkı beis vermiş. Ama maddi kendisine hiç yüce değil. Manevi adına bize çok şişman zarar verdiler.”Share: