Şehit sarıklı Aybüke’nin babasından terörle topyekun savaşım çağrısı

Batman’ın Kozluk ilçesinde, Belediye Reisi Veysi Işık’ın aracına müteveccih terör saldırısında martir olan 22 yaşındaki çalgı öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın’ın Karabük’ün Safranbolu ilçesinde ateş parçası babası Vabeste Sert, kızı olmadan geçireceği beşinci Öğretmenler Günü’nde duygularını anlattı.

Baba Yalman, AA muhabirine, kızı olmadan beşinci Öğretmenler Günü’nü geçireceklerini, yaşasaydı onu kutlayarak sevincini paylaşmış olacaklarını söyledi.

Kızının şehit olmasının arkası sıra ne onun arkadaşlarının hangi bile devletin kendilerini bekâr bıraktığını anlatan Sarp, “Bütün öğretmenlerimizin 24 Son Teşrin Öğretenler Günü’nü kutluyorum. Ülkemizin ciharıyek birlikte etkin öğretmenlerimize başarılar diliyor, bahtiyar tıpkısı yaşam sürmelerini Cenabı Allah’tan dilerim. Öğretmenlerimize çokça fariza düşüyor. ‘Bayrağımızın dalgalandığı gelişigüzel saha bizimdir, vatanımızdır.’ diye, bu görev şuuru ile görev yapmalarını dilek ediyorum.” diye niteleyerek konuştu.

İstanbul ve Gaziantep’te YPG/ PKK’lı teröristlerin saldırısında öğretmenlerin hayatını kaybettiğini hatırlatan Yalman, şöyle devam etti:

“Bu aşağılık PKK, dâhilen ve haricen beslemeli bunlar. Maatteessüf 40 yıldır Türk milletinin herhalde sabrının olmadığı düşüncesindeler ama seçme şeyin bir sonu ve sabrı vardır. Bunların dahi tıpkı dolaşma defterleri kapanacak. Cesim olan bizim ulus adına bitirmiş, müdebbir olmamız, devletin temas organına sahip çıkmamız lazım. Askerlerimize, polislerimize, düzenlilik güçlerimize, terör bölgelerinde görev işleyen memurlarımıza, insanımıza, maddesel ve manevi seçme çeşit destek verilerek erbap çıkmamız geçişsiz.”

“Mutlak defterleri dürülecek”

Terörle mücadelede devletin asli unsuru olan milletin devletine bindi vermesi gerektiğini vurgulayan Sert, şöyle konuştu:

“Topyekun güç birliği oluşturulması kanaatindeyim. Bazı sivil topluluk örgütlerinin ayrımlı görüşlerine maalesef şahit oluyoruz. Bunun genişlik büyük örneği üstelik Türk Tabipleri Birliği başkanı olan ‘hanımefendi’ diyeceğim ama ona hangi kadar yerinde bu küçük ad bilemiyorum. İsminde Türk yazan bir birliğin maatteessüf ayrımlı emeller ile uğraşmak üzere ele geçirilmesi, teşkilatın tamamın onlardan oluşması da garip tıpkısı durum. Bunların yalnız devletin mücadelesi ile kapanacağına inanmıyorum, topyekun mücadele lazım.”

Devletin mücadelesinin devam ettiğine dikkati calip Yalçın, şunları kaydetti:

“Banko defterleri dürülecek. Akıbet aşamasına gelindiği kanaatindeyiz. Devletin kurumları mücadelesine bitmeme ediyor. Çeri, polis güçleri, bakanlarımız, Cumhurbaşkanımız, hükümet görevlileri, muhalefetin milli olan kesimlerinin bu mücadeleye ulama sağladıklarını görüyoruz amma milli sıfır bir grup var Meclis’in içinde. Bu grubun Meclis’te bulunması mütehammil kandırıcı değil.”

Batman’ın Kozluk ilçesinde, 9 Haziran 2017’de, Şehremini Veysi Işık’ın aracına yönelik PKK’lı teröristlerce düzenlenen saldırıda, karne dağıtım töreninin peşi sıra evine giden saz öğretmeni Şenay Aybüke Dik kırıcı yaralanmış, kaldırıldığı Kozluk Izzet Hastanesinde martir olmuştu.

Share: