Şehit Üsteğmen Saika ve şehit öğretmen Tunca, Edirne’de kabirleri başında anıldı

Martir Piyade Komando Üsteğmen Efkan Sebep ve martir öğretmen Adnan Tunca, Edirne’de kabirlerinin başında düzenlenen programlarla anıldı.

Edirne Valiliğinden yapılan açıklamaya bakarak, Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, Sebep ve Tunca’nın 28. ahiret yolculuğu yıldönümleri nedeniyle yapılan anma programlarına katıldı.

Programlarda, şüheda amacıyla yakarış edildi kabirlere çiçek bırakıldı.

Açıklamada görüşlerine kayran verilen Vali Kırbıyık, şehitleri tırsmak ve rahmetle andıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Zaman bu topraklarda mutlak ve müstakil yaşıyorsak bunu muazzez şehitlerimize borçluyuz. Tamlık şehitlerimizi bire bir misil daha rahmetle ve minnetle ecnebi ediyorum. Onlar manevi namına arz eke gönül rahatlığı ve mertebenin sahibidirler. Bizler için bile ihtişam ve budun var az çok unutulmayacak, herhangi bir zaman dualarla hatırlanacak ebedî kahramanlardırlar. Rabbim bütün şehitlerimizden razı olsun, cennette Peygamberimize yandaki eylesin. Onları yetiştiren eli öpülesi annelerden ve babalardan da rabbim razı olsun. Ruhları şad, makamları behişt olsun.”

Anma programlarına Cumhuriyet Altını Başsavcısı Mustafa Intikal Etmek, Garnizon Komutanı Liva Mehmet Cihanoğlu, İl Itimat Müdürü Mustafa Alçalar, martir aileleri ve yakınları da katıldı.

Share: