Şehzadeler’de tarıma kazandırılan aylak arazide önceki hasat yapıldı

Şehzadeler Belediyesinin Sancaklıbozköy Mahallesi’nde süreduran durumdayken arılık çalışması yaparak, silajlık darı ekimi yaptığı arazide yetişen ürünlerin hasadı yapıldı.

Hasat çalışmaları esnasında Şehzadeler Şehremini Ömer Faruk Polat, biçerdöver makinesine binerek, çalışmaları şahsen strateji etti. Teferruatlı yıllar tembel durumda olan bir alanı tarıma kazandırarak, yapılan silajlık mısır ekimi ile büyükbaş hayvan besiciliği yapan vatandaşlara bindi vereceklerini ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Polat, “Şehzadelerimizdeki üreticilerimizi çoğaltmak için başlattığımız projemizin meyvelerini topluyoruz. Sancaklıbozköy Mahallemizde kiraz pazarımızın serian yan tarafındaki Hazine’ye ilişkin abes ve süreduran alanda bu yılın başlarında çok ciddi tıpkı günahsızlık çalışması yapmıştık. Yaklaşık 250 Moloz ve atılan temizliği gerçekleştirmiştik. Katışıksızlık çalışmasının peşi sıra yaptığımız mesai ile aylak durumda kâin toprağı tarıma amelî arkaç getirdik. Bilcümle hazırlık çalışmalarının ardında bu alanda silajlık akdarı ekimi yaparak, üretime başladık. Bugünde yetiştirmiş olduğumuz mısırlar silajlık kendisine biçilerek, kiraz pazarının içerisindeki belirlediğimiz düzlük getirilip dökülüyor. Burada bu silajlık mısırlar hususi ayrımsız makine ile paketlenerek efsanevi üreticilerimize dağıtılmak amacıyla hazır ağıl getiriliyor. Tam bu çalışmalarımızın tamamlanmasının ardından şans olursa ilçemiz sınırları içerisinde 1 ila 30 büyükbaş hayvanı mevcut besici hemşerilerimize, yaklaşık 400 kilo halinde hazırlanan bu silajlık akdarı paketlerini ücretsiz yerine vereceğiz. Buradaki amacımız, üreticimizi rastgele alanda semirtmek. Bizde Şehzadeler Belediyesi yerine her alanda üreticilerimiz destekliyoruz. Bu bağlamda da besicilik ile uğraşan hemşerilerimize ücretsiz silajlık yem desteğinde bulunacağız. Şimdiden tamlık üreticilerimize alımlı çalımlı olsun. Bu tembel durumdaki arazinin şişman tıpkısı inceden inceye temizlenerek tarıma makul kuzuluk getirilmesinde emeği geçen bütün düzentileme arkadaşlarımıza çokça teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan iz hasadı ile alay malay 300 sayı silajlık yem paketi elde edildiğini anlatım fail Başbuğ Çelik, rica fail besicilerin tespitlerinin yapılmasının arkası sıra önümüzdeki kamer içerisinde yem paketlerini ücretsiz bire bir şekilde dağıtılacağını üstelik sözlerine ekledi. – MANİSA

Share: