Selahattin Demirtaş ve Selçuk Mızraklı Mahsa Amini’nin Öldürülmesini Çıkıntılık Etmek İçin Saçlarını Kazıttı

HDP’nin çarkıt Herif Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve görevden alınarak adına kayyum atanan eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Reisi Selçuk Mızraklı, İran’da saçının benzeri kısmı göründüğü gerekçesiyle gözaltına alınmasının arkası sıra hayatını kaybeden Mahsa Amini’nin ölümünü çıkıntılık etmek üzere saçlarını kazıttı.

Edirne F Tipi Cezaevi’nde bulunan Selahattin Demirtaş ve Selçuk Mızraklı, Mahsa Amini’nin öldürülmesine reaksiyon yerine saçlarını kazıttıkları öğrenildi.

Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş, toplumsal medya hesabından, “Selahattin ile Selçuk Hoca, İran’da saçının aynı bölümü kemiksiz diye niteleyerek gözaltına alınıp katledilen Mahsa Amini’nin katledilmesini çıkıntılık etmek ve İran’daki direnişe destek yöneltmek amacıyla saçlarını kazıttılar” dedi ve Demirtaş’ın mektubunu paylaştı.

Demirtaş, mektubunda şu ifadelere meydan verdi:

“Saçının teli göründü diyerek İran aktöre polisi tarafından katledilen Mahsa Amini’nin acısını yüreğimizin sunma derinlerinde hissediyoruz. Baskı ve zulme cebin bekinmek çabucak kadınların sorumluluğu değildir. Kadınların cesaretle önderlik yaptığı denklik ve hürriyet mücadelesine bindi yöneltmek ve İran’da özgürlük amacıyla direngen halkın yanında olduğumuzu tavzih etmek için hücre arkadaşım Dr. Selçuk Mızraklı’yla bu arada zaman saçımızı kazıttık.

Bütün gadir, merhametsizlik düzenleri halkın direnişi karşısında er geç yıkılacaktır. Direnenlere bin selam olsun.

Mahsa Amini’ye Allah’tan yağmur, ailesine ve halkımıza başsağlığı ve çıdam diliyor, selamla alay malay el birliği duygularımızı iletiyoruz.”

Share: