SELIM Tümen Ekip Başkanvekili Ünal, Kahramanmaraş’ta köprü açılışında konuştu Açıklaması

YANLIŞSIZ Parti Kol Başkanvekili Kankızıl Ünal, “Biz Anadolu’yu arkamıza alıp dünyaya yer okuyoruz. Birileri kadar dünyayı arkasına alıp Anadolu’ya saldıranlardan değiliz.” dedi.

Ünal, Büyükşehir Belediyesi yoluyla minval Dulkadiroğlu ilçesinde inşası tamamlanan Tevfik Kadıoğlu Köprülü Kavşağı’nın küşat töreninde, söz konusu kavşağın hezel verilen sürede tamamlanıp hizmete sunulmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

SELIM Öğür iktidarları döneminde ülkenin 80 almanak sorunlarının çözüme kavuşturulduğunu hatırlatan Ünal, hükümet olarak projeleri hayata geçirirken adam odaklı debi ettiklerini vurguladı.

Aksi halde yapılan hizmetlerin ayrımsız anlamı olmadığına meni eden Ünal, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bizim kavgamız, sıska tıpkısı erk kavgası değil. Biz şişman tıpkı ruhun, nazik bire bir imanın, balaban bir uygarlık iddiasının kavgasını veriyoruz. Bunun böyle bilinmesi gerekiyor. Tığ Anadolu’yu arkamıza alıp dünyaya saha okuyoruz. Birileri üzere dünyayı arkasına alıp Anadolu’ya saldıranlardan değiliz. Kül tersine Anadolu’yu arkasına alıp dünyaya ‘Dünya beşten büyüktür.’ diyen Recep Tayyip Erdoğan’ın el arkadaşlarıyız tığ. Kahramanmaraş aha bu ruhun şehridir. Kahramanmaraş bu kavganın şehridir.”

Ünal, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın Balkan ülkelerine yaptığı ziyaretleri anımsatarak, şunları kaydetti:

“Balkanlar’da Hırvatistan, Sırbistan ve Bosna Hersek ile görüşerek orada ortaya çıkarılmak istenen çatışmayı, orada ortaya çıkarılmak maksut savaşı, Cumhurbaşkanımız sulh ve selamete erdirdi. Rusya-Ukrayna üzerine Cumhurbaşkanımız yeniden arabulucu rolüyle orada oluşturulmak istenen çatışmanın engellenmesi ve barışın sağlanması amacıyla lazım çalışmaları yürüttü. Gene dünya tahıl krizi, azık krizi yaşayacakken Cumhurbaşkanımız aldığı inisiyatifle hububat krizini çözdü. Sırbistan Cumhur Reisi Aleksander Vucic, hangi diyor? ‘Türkiye’nin büyümesi ve Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği önemlidir.’ Esasen dünyanın herhangi bir yerinden Cumhurbaşkanımıza dönük takdirler var. Olur soruyorum bunlar hastalık Cumhurbaşkanımızdan rahatsızlar? Bakın bir özdek söyleyeyim, siyasi rakip olmaları gayet alışılagelen. Siyasette rakiplik vardır. Cumhurbaşkanımızın karşısında elbette ki politik adına bir rakiplik ortaya koyacaklar. Ancak bunlarınki politik rekabet değil. Dillerine bakarsanız bunlarınki maalesef antagonizm. Muhalefette düşmanlık olamaz. Muhalefette rekabet evet ama düşmanlık olamaz. Bunlar maatteessüf Erdoğan ve DOĞRU Parti düşmanlığıyla bundan sonra kiminle teşrikimesai yapacaklarını şaşırmış durumdalar.”

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör üstelik Cumhur Reisi Erdoğan’ın Türkiye’üstelik yapılamaz denilen birçok yatırıma imza attığını, evcil yönetimler yerine Erdoğan’ın liderliğinde ve çizdiği kavrayış çerçevesinde hizmete devam ettiklerini söyledi.

Projenin şartnamesinde vadi kayran tamamlanma süresinin 210 aktarılma olduğunu, yüklenici firma ile yaptıkları görüşmeler neticesinde projeyi 90 günde hatim hedefiyle yola çıktıklarını hatırlatan Güngör, “10 Haziran tarihinde temelini attığımız aktarılma, bölgeye tıpkısı de kalın kafalı tadat için makine koyduk. Hamdolsun 90 günün tamamlanmasının peşi sıra köprülü kavşağımızı trafiğe açıyoruz. 80 milyon TL’lik yatırımımız olan Tevfik Kadıoğlu Köprülü Kavşağı şehrimize alımlı çalımlı hayır olsun.” diyerek konuştu.

Ünal ve Güngör, daha sonraları kat aracıyla bulvarın imtihan sürüşünü gerçekleştirdi.

Programa, Vali Ömer Faruk Ateşin, SELIM Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Celalettin Güvenç, Ahmet Özdemir, Habibe Öçal ve Mehmet Cihat Sezal, MHP Mebus Öğün Aycan ile farklı ilgililer katıldı.

Share: