Serencam Dakika | Samsun’da ilginç belalar kamerada… Tır, kırmızı ışıkta muntazır otomobilleri önlerine katıp sürükledi

Samsun’dahi ilginç engebe kamerada… Tır, al ışıkta bekleyen otomobilleri önlerine katıp sürükledi

SAMSUN – Samsun’de yaşanan ilginç belalar kameralara yansıdı. Görüntülerde, 2 ayrı kazada tırların kırmızı ışıkta muntazır otomobillere çarparak önlerinde sürüklediği yılgı anları ilgi çekti.

Samsun’üstelik dikkatsizlik ve ayaklık ihlali dolayısıyla meydana gelen ara sıra avarız Site Asayiş Yönetim Sistemi ile düzenlilik kameralarınca kaydedildi. Görüntülerde; aceleten gelen tır, al ışıkta muntazır otomobillere çarparak önünde sürüklüyor. Benzeri başka tır ise yeniden kavşakta kırmızı ışıkta bekleyen araçlara çarpıyor. Vesait sağa-sola savruluyor. Yoldan çıkarak savrulan benzeri makine, yolun karşısına geçmekte olan yayaların önünde akıbet anda duruyor. Üzerlerine mevrut otomobili gören yayalar duygusal havliyle kaçışıyor.

Tramvay kazaları

Her dönüş on binlerce vatandaşa erişim hizmeti sunan tramvaylar üstelik bazı bazı kazalara karışıyor. Tramvay hattına kurallara uymadan giren sürücüler kazalara sebep olurken, dalgın vatandaşlar ise canlarını tehlikeye atıyor. Atakum ilçesi Haliç İstasyonu’nda meydana mevrut kazada dalgın ayrımsız otomobil sürücüsü tramvayın geldiği gıyaben sola dönmek isterken tramvay ile çarpışıyor. Atakent Tramvay İstasyonu’nda meydana mevrut ayrımsız başka kazada ise bisikletli benzeri gönül istasyondaki palyatif geçinden kontrolsüz tıpkısı şekilde lahzada geçmeye çalışınca akıntı halindeki tramvayın altında kalmaktan serencam anda kurtuluyor. Bisikleti katar altında kalan emanet kazayı keskin almadan atlatıyor.

Meydana gelen başka kazalarda; yayaların ve sürücülerin dalgınlığı ve dikkatsizliği gözler önüne serildi. Emniyet Umumi Müdürlüğü görüntüleri, “Biraz henüz dikkatli olsalardı bu avarız olmayabilirdi” mesajı ile paylaştı. Kazaların baş döndürücü yordam, dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu meydana geldiği belirtildi.

Share: