Serencam zaman haberi! MSB: 1 er şehit oldu; 12 terörist atıl ağıl getirildi

MİLLİ Defans Bakanlığı (MSB), Şanlıfurfa Suruç hududunda, teröristlerce planlı bazuka tacizinde 1 askerin martir olduğunu, 1 askerin da yaralandığını açıkladı. Açıklamada, saldırının arkası sıra ızdırap altına alınan bölgede 12 teröristin tembel arkaç getirildiği bildirildi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, “Suruç/ Şanlıurfa hududunda, 18 Eylül 2022 tarihinde, teröristlerce yapılan roketatar tacizi sonucunda, alp cebe arkadaşımız Ulaştırma Sözleşmeli Leşker İsmet Aybek martir ergin, tıpkısı yiğit zırh arkadaşımız üstelik yaralanmış ve derhal hastaneye gönderme edilerek tedavisine başlanmıştır. Bölgede tespit edilen hedefler derhal ateş altına alınmış, bölgede geçmiş belirlemelere göre 12 yıldırıcı tembel ayla getirilmiştir. Bölgede operasyonlar bitmeme etmektedir. Bizleri dip benzeri şiddetli ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, acıklı ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile şerif milletimize başsağlığı ve sabır, gaileli silah arkadaşımıza ivedi şifalar dileriz” denildi.

BAKAN AKAR’DAN TAZİYE MESAJI

Bakan Akaret, şehit Ulaştırma Sözleşmeli Asker İsmet Aybek için taziye mesajı yayımladı. Twitter’dan yayımlanan taziyet mesajında Akar, “Yiğit cebe arkadaşlarımız, 18 Ilkgüz 2022 tarihinde şehit olmuştur. Yiğit şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları yerine Allah’tan rahmet; koygun ailelerine ve kerim milletimize başsağlığı ve çıdam dilerim” ifadelerini kullandı.

Share: