Serkan Özbalta: “Ligde mebzul şeyler yapıyor, kombinasyon oyunlar oynuyoruz”

Atakaş Hatayspor Ustalık Direktörü Serkan Özbalta, kendine özgüveni yoğun manada erdemli, oturmuş aynı kadronun konusunda kıvrak takviyeler yapmış tıpkısı takıma karşı oynayacaklarının bilincinde olduklarını belirterek, ligde gür şeyler yaparak, birleştirme oyunlar oynadıklarını söyledi.

Spor Kaba But Süper Lig’in 2. haftasında Trabzonspor ile Hatayspor karşılaştı. Bordo-mavililer müsabakadan 1-0 galip ayrılarak ligde 2’de 2 yaptı. Maçın ardından değerlendirmelerde bulunan Hatayspor Teknik Direktörü Serkan Özbalta, ligin akıbet şampiyonu olan Trabzonspor’a cebin oynadıklarının bilinciyle baziçe planı hazırladıklarını belirterek, “Kendine özgüveni ağırbaşlı manada faziletkâr, oturmuş ayrımsız kadronun konusunda cıvıl cıvıl takviyeler yapmış bir takıma karşı oynayacağımızın bilincindeydik. Hatayspor olarak 2 seneden beri kısık bire bir muvaffakiyet gösteriyoruz. Ligde bereketli şeyler yapıyor organize oyunlar oynuyoruz. Buraya gelirken de Trabzonspor’un bize bazen oyuncularıyla defans bloğumuzda sıkıntılar yaşatacağını biliyorduk. Bence Trabzonspor’un ilk 30 zaman ekstra ayrımsız oyunu olmadı. Oyuncuların aklı salı haset oynayacakları maçta da kabil. Maçın sonuna kadar dolgunca benzeri baziçe oynadık. Ara Sıra ceza sahasına girdiğinizde kaleye şut atmazsınız amma henüz kısık pozisyonlar üretebilirsiniz. Bizim bugün buna andıran 5 kesim pozisyonlarımız vardı. Serencam vuruş yahut yeğleme değişmeyen vermeyi yapabilseydik buradan galip benzeri şekilde dönebilirdik. Bunun farkındayız” diye niteleyerek konuştu.

“Yediğimiz 1 gol var”

Bugün 3 yahut 1 puan alabileceklerini vurgulayan Özbalta, “Yediğimiz 1 gol var. hakemler banko konuşulmamalı amma ben 4’üncü hakeme bilmediğim üzere şurası sordum. Oyuncumuz Vranjes baziçe durduğunda dışarıda yanılma varken 2 pasaj oyuncumuzu oyuna alacaktık amma oyun durdurulmadı. O pozisyonun böylece gol geldi. Bu tıpkı vesile değil kesinlikle ama hemen bunun merakı içindeyim. Normalde 2 kıta oyuncumuzun oyun durmuşken girmesi lazımdı. Durumu izleyip zat içimizde paylaşacağız. Onun dışında memnunum. Tertemiz aynı yarışma oldu. Trabzonspor’u tebrik kartı ediyorum. Kopenhag maçı öncesinde maneviyat buldular. İnşallah ülkemiz yerine da bu turu geçip Şampiyonlar Ligi’ne katılırlar” ifadelerini kullandı. – TRABZON

Share: