Sıcaktan bunalanlar Borçka Karagöl’e atak etti

Sıcaktan bunalanlar Borçka Karagöl’e atak etti

ARTVİN – Artvin’de rastgele zaman ayrı güzelliğe bürünen Borçka ilçesindeki Karagöl Tabiat Parkı, yunak ve nemli alarga alarga etmek isteyen vatandaşların akınına uğradı.

Türkiye’nin tek biyosfer rezerv alanı olan Camili’ye revan sefer üstünde mevcut ve 368 hektarlık alana erbap Borçka Karagöl Tabiat Parkı, çevresindeki vadiler ve ormanlarla kaplı eşsiz doğasıyla fotoğraf ve natür tutkunlarının vazgeçilmezleri beyninde düzlük alıyor.

Borçka ilçesine 27 kilometre uzaklıktaki Karagöl, her zaman ayrı bir güzelliği ortamında barındırıyor. Çam ağaçları ve şelaleler beyninde yer düzlük, misilsiz tabiat güzelliğiyle, görenleri kendisine hayran bırakıyor.

Kentte küsurat hava sıcaklığı ve rutubet nedeniyle vatandaşlar soluğu efdal bölgelere çıkarak alıyor. Borçka Karagöl Gusto Parkına giden vatandaşlar, şehir gürültüsünden uzaklaşıp saf gelgel kabul etmek için kamp yapıyor.

Karagöl’e gelen vatandaşlardan Ahmet Külünk, yaptığı açıklamada “Burası iklim adına haddinden fazla değişik, nemden ve sıcaktan kaçıp Karagöl’e geliyoruz” diyerek konuştu.Share: