Sıcaktan bunalanlar Sulh Gölü’ne akış etti

Sıcaktan bunalanlar Hazar Gölü’ne atak etti

ELAZIĞ Elazığ’bile sıcaklıkların zaman normallerinin üstünde seyretmesiyle hafta sonunu dahi vesile bilen vatandaşlar, Barış Gölü’ndeki plajlara atak etti.

Elazığ ve bölgesinde gelgel sıcaklıkları zaman normallerinin üzerinde seyretmeye bitmeme ediyor. Sıcaktan bunalan ve genişlemek isteyen vatandaşlar ise hafta sonunu dahi fırsat bile bile Sulh Gölü’nün kıyısında kâin plajlara akın etti. Hele Diyarbakır, Malatya, Bingöl, Tunceli, Bitlis, Mardin ve Batman ilkin almak amacıyla mekân illerdeki vatandaşlar, denize ırak olmaları nedeniyle Hazar Gölü’nü yeğleme ediyor. İki cezire ve hafi kenti bulunan Hazar Gölü çevresi, otelgarni, kamp çerge alanları ile tatilcilerin flaş mekanı oldu. Akdeniz ve Veli sahillerini aratmayan Hazar Gölü’nde tatilcilere şezlong, şemsiye, deniz bisikleti, tekne turu kadar imkanlar dahi sağlanıyor.

Havanın sıcak olduğunu tamlayan Emrullah Etkili, ” Diyarbakır’dan buraya serinlemek üzere geliyoruz. Sivrice domuzuna tıpkı yer. Çocukları getirdik, gezdiriyoruz. Onlar amacıyla değişiklik oluyor. Ağırbaşlı havalarda buranın havası bize çok bereketli geliyor” dedi.

Tuğba Dilli, “Elazığ’dan geldim. Albeni ve Sivrice haddinden fazla adamakıllı. Bu yıl hamam gidiyor. Gölde serinliyor ve güzelce çatlak geçiriyoruz. Budun Antalya’ya İzmir veya Muğla’ya gitmek namına burayı yeğleme edebilir. Yatırımlar yapılabilir” diye konuştu. Sivas’tan geldiklerini aktaran Nadir Duranay ise “Eşim Elazığlı, tatili fırsat bilerek buraya geldik. Hava hamam. Bölge anlımda de Elazığ ısıdam tıpkısı şehrimiz. Bizde açılmak anlamında kaçamak adına buraya geldik” şeklinde konuştu.

Share: