Siirt’te başvuru yapan bin 923 öğrencinin bitmiş yurtlara yerleştirildi

– Siirt’te referans yapan bin 923 öğrencinin bitmiş yurtlara yerleştirildi

SİİRT – Siirt Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Dirimsel Kısacık, kentteki ev durumuyla ilişik açıklamalarda bulundu. Kısacık, “Bu sene bize referans eden mektepli sayımız bin 923 dirilik. Bunlardan yaklaşık bin 200’ü kızımız, 716 koca mektepli başvuru yaptı. Bununla ilişik bu yıl rastgele sıkıntımız namevcut, tamamını yurda yerleştireceğiz” dedi.

Siirt Cahillik ve Spor İl Müdürü Dirimlik Kısacık, güzeşte yıl yaşanan tahaffuz sıkıntısının bu sene yaşanmayacağını dile getirdi. Siirt’te kamuya ilişik 5 yetersiz binasından 3’ünün kız, 2’sinin de erkek öğrencilere ayrıldığını ve başvuru fail bin 923 öğrencinin tamamını yurtlara yerleştirdiklerini belirten Kısacık, hiçbir öğrencinin dışarda kalmayacağını söyledi.

Kısacık, “Siirt Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yerine ilimizde 5 çıngı yurdumuz var. Bunlardan 3 tanesi kız yurdumuz 2 tanesi üstelik eş yurdumuz. Bu sene bize referans fail öğrenci sayımız bin 923 kişi. Bunlardan tahminî bin 200’ü kızımız, 716 eş öğrenci referans yaptı. Bununla ilişkin bu sene seçkin sıkıntımız yok, tamamını yurda yerleştireceğiz. Şu anda kestirmece yerine 254 devam de yersiz yatağımız var. Bunlardan 44 tanesi kız yurdumuzda bulunmakta, kalanlarda rical için. Allah’ın izniyle bu yıl hiçbir kalın çekmeyeceğiz” ifadelerinde bulundu.

Öte yandan, İçişleri Bakanlığı tarafından valiliklere “Üniversitelerde Asayiş ve Tahaffuz Tedbirleri” genelgesi gönderilmiş yurtlarda fahiş bedel artışlarına cevaz verilmemesi, öğrencilerin tahaffuz sorunuyla bizzat ilgilenmesi ve hiçbir öğrencinin dışarıda kalmaması amacıyla gerekli tedbirlerin alınması istenmişti. Bu çerçevede Siirt genelinde alınan tedbirler sebebiyle tek mektepli dışarda kalmayacağı bildirilmişti.Share: