Sil Yeniden Kaynanam’ın Çekimleri Tamamlandı

Yönetmenliğini Raşit Çelikezer, senaristliğini Sulh Başar’ın üstlendiği, başrollerini Alacak Kebir ve Alper Hücumcu’ın paylaştığı; Gök Dabak, Zeynep Eronat, Yeşim Dalgıçer, Ünal Yeter kadar müstehap oyuncuların düzlük aldığı ‘Sil Baştan Kaynanam’ ekibi dörtköşe geçen final sahnesi çekimlerinin arkası sıra basın mensuplarına gelişmemiş aynı röportaj verdi.

Yönetmen Raşit Çelikezer, “Beklediğimizden daha ferah çekicilik şartlarıyla karşılaştık, Sivas’ın çok iyiliksever ve teklifsizce aynı halkı var. Hepsine haddinden fazla teşekkür ediyorum. O kadar rahatız ki ‘Filmin devamını birden çekelim’ diyerek aramızda nükte yapıyoruz. Bu sıcaklığın perdeye yansıyacağını düşünüyorum. Zehir ya de antipatik filmlerde emniyetli olun kol bedbaht çalışmıştır” açıklamasında bulundu.

“SİVAS’TAN GELEN YEKPARE PROJE TEKLİFLERİNE AÇIĞIM”

Tecrübeli oyuncu Gök Dabak “Ben kız tarafıyım. Karakterimin ismi Rasime. Klasik kız annesiyim, âdeta pespaye didişmelerimiz oluyor. Hikayemizin haddinden fazla lezzetli aynı örgüsü var, eminim cümle sevecek” cümleleriyle duygularını dile getirdi.

Başrol oyuncusu Ceylan karakterindeki Alacak Yetişkin ise “Kent dışında çokça aşkın projede bulunmuş ayrımsız aktör namına, yeryüzü bayındır ettiğim şehirlerden biri Sivas. Sivas’tan mevrut kamu proje tekliflerine açığım imdi. Sıradan tarihi yerlerde cazibe yaptık.

Haddinden Fazla güzel resimler ortaya çıktı. 36 yaşındayım ve orak ayı ayında tek geceleyin mont giydiğim olmadı. Burada giydim ve haddinden fazla mutluyum. Çünkü sıcağı hiç sevmiyorum” diye herkesi güldürdü.

Ünal rolünü canlandıran Alper Hücumcu da cet aracılığıyla Sivaslı olduğunu vurgulayarak “Âdeta çok ongun karşılandık. İnsanlar çok ısıdam davranıyor. en üst Sivas’a 32 yıl önceki gelmiştim, ata yoluyla da Sivaslıyım. Kendimi Sivaslılar vasıtasıyla haddinden fazla sahiplenilmiş hissediyorum. Bu haddinden fazla enteresan ve elan önce yaşamadığım bire bir önsezi. Terlemeden çalışmak dahi katlanılamaz” açıklamasını yaptı.

BİZİM ROMANTİK KOMEDİMİZ METROPOLDE DEĞİL SİVAS’TA!

Senaryocu Hazar Başar dahi heyecanını “3 senedir Urla’üstelik yaşıyorum, pandemiden âlem oraya göçtüm. İzmir’den buraya parmak arası terlikle gelmiştim. Uçaktan inince dondum. İki yorganla uyudum. Bu coğrafyanın hikayesini yazmaya hız ediyoruz.

Romantik komediler genelde şehir ve ana kent hikayesidir. Bizim önceki filmimiz Boyabat’taydı, demincek de Sivas. En büyük derdimiz Sivas’ı anlatmaktı. Bunu dahi başardık” sözleriyle anlattı.

Ünal Yeter “Sivas haddinden fazla iyicene resimler veren ayrımsız kent ayrıca Türkiye’nin hiçbir durumunda görmediğim benzeri özdek tutmak istiyorum. Sivas’ta palyatif namına yola aşama attığınız an çevirici trafiği duruyor. İstanbul’üstelik bu olacak molekül değil. Sivas adeta benzeri Londra, adeta bir Paris.

Ayrımsız de herkese Sivas Kongresi’nin yapıldığı binayı görmelerini referans ediyorum. Tıpkı ülkenin kaderinin hangi kadar beribenzer tıpkı mekanda, hangi kadar birkaç insan vasıtasıyla değiştirildiğini anımsamak tahammülfersa ayrımsız his” şeklinde konuşurken Yeşim Dalgıçer toplantıyı “Sivas benim için üstelik çokça farklıydı, elektrik aralarında biz bile kendimiz için görüntüler çekiyoruz. Bire Bir aile komedisi hazırlıyoruz, inşallah izleyiciye birlikte mazbut” temennisiyle noktaladı.

Share: