Silifke’de yağışla gelişigüzel aile ve hisse senedi yerlerini akarsu bastı

Silifke’bile yağışla alay malay aile ve aksiyon yerlerini akarsu bastı

MERSİN Mersin’in Silifke ilçesinde sağanak ve meşbu hayatı kontra etkiledi, bahçeler engel gördü, kâh aile ve hareket yerlerini ise akarsu bastı.

Meteorolojinin uyardığı sağlam yağış Silifke ilçesinde birlikte aktif oldu. Sabah saatlerinde başlayan ve saatte metre kareye 38 kilogram yağışın düştüğü ilçede ana yol ve sokaklarda akarsu birikintisi oluştu. Bora nedeniyle Atatürk evi ve çevresi ağız ağıza baran suyu ile dolarken, Taşucu mahallesinde tıpkısı haddinden fazla hisse senedi yeri çamurlu suyun altında kaldı. Yağmurun durmasının arkası sıra aksiyon yeri sahipleri ve çalışanları dükkanlarının içindeki suyu temizlemeye başladı. İlçe genelinde etken olan sağanağın peşi sıra meşbu dahi apansız bastırdı. Meşgul dolayısıyla Akdere Mahallesi’nde salatalık ekili bazen seraların camları kırılırken, Halas mahallesindeki limon ve çilek bahçelerinde kötülük oluştu.

İlçe merkezi başta başlamak için Kabasakallı, Atayurt, Arkum, Kurtuluş, Sökün, Çeltikçi,Bbahçe, Taşucu, Gülümpaşalı, Bolacalı, Burunucu, Ulugöz, Sarıcalar, Sayağzı, Demircili, İmamlı ve Yenibahçe, mahallelerinde faal olan meşgul yağışı nedeniyle İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerinin, uymazlık gören alanlarda hasar tespit çalışması başlatacağı öğrenildi.

Share: