Şırnak’ta TTF Lehçe Triatlon Ligi’nin birinci etap yarışmaları yapıldı

Türkiye Triatlon Federasyonu (TTF) marifetiyle organize edilen Bölgesel Triatlon Ligi’nin 14. mıntıka bir numara girişim yarışları Şırnak’ta yapıldı.

Sporcular, Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğü Nısıf Olimpik Tutkun Yüzme Havuzu ve Site Stadı’nda gerçekleştirilen yüzme ve koşu yarışmalarında uğraş etti.

“Minik”, “dinç”, “yıldızlar” ve “elit” kategorilerinde toplam 35 sporcu önceki yüzdü elan sonraları parkurda koştu.

Yarışmaların ardından dereceye giren sporculara ortaklık belgesi verildi.

“Burada dolgunca bire bir gelecek gördüğümüzü söyleyebilirim”

TTF Genel Koordinatörü Serkan Şimşek, AA muhabirine, ilk kez Güneydoğu Rum Bölgesi’nde triatlon yapıldığını rapor ederek, yarışlara site genelinden 35 sporcunun katıldığını söyledi.

Şimşek, amaçlarının triatlonu bölgelere yayıp buradan sâdır sporcuların Türkiye şampiyonasına katılmasını sağlamak olduğunu kaydetti.

Bölgesel yarışmaların ardından dereceye giren sporcuları federasyon namına Ayvalık Cunda’da ağırlayacaklarını anlatan Balkır, burada Türkiye şampiyonası düzenleyeceklerini rapor etti.

Şimşek, “Gördüğümüz kadarıyla çok bol yüzen ve koşan sporcular var. Burada bol ayrımsız ati gördüğümüzü söyleyebilirim. Burada olmaktan haddinden fazla mutlu olduk. Erte birlikte bu karşılaşmaların 2’nci ayağını Batman’bile yapacağız.” dedi.

Yarışmaya katılan Seyithan Kargün, yüzmeyi haddinden fazla sevdiğini, bu yarışmada öz gözyaşı kategorisinde bir numara olmaktan bahtiyarlık duyduğunu belirtti.

Kargün, bunun farklı tıpkı kol olduğunu dile getirerek, “İnşallah daha adamakıllı dereceler elde ederim. Türkiye finallerine akmak istiyorum.” ifadelerini kullandı.Share: