Sivas evcil haberi: Böke sporcular Başbuğ Gürün ile tıpkı araya geldi

Avrupa ve Türkiye’de 2022 yılında dereceye giren Büyükşehir Belediyesi sporcuları Şehremini Dr. Osman Gürün’ü ziyaret etti. Sporcular 1 Familya 2022 tarihinden bugüne değişik branşlarda 180 madalya ve kupa kazandı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü sporcuları deneyimli antrenörleriyle katıldıkları millî, arsıulusal turnuva ve müsabakalarda değişik branşlarda başarıdan başarıya koşmaya devam ediyor. Büyükşehir sporcuları lüzum yetersiz içinde gerekse sıkı dışında kazandıkları madalyalarla büyük başarılar elde etti.

Büyükşehir Belediyesinin muvaffakiyetli sporcuları Büyükşehir Belediye Reisi Dr. Osman Gürün’ü görüşme etti. Sporcular 1 Eş 2022 tarihinden bu güne büyüklüğünde 9 maaş dönemde değişik branşlarda 180 madalya ve yürek kazanma başarısını elde etti. Muğla Büyükşehir sporcuları, okçuluk, keşşaflık, güreş, satranç, atletizm, raks, masa tenisi ve engellik okçuluk dallarında toplamda 41 zer madalya, 34 sim madalya, 45 bronz madalya, 24 zer kupa, 15 sim yürek ve 21 bronz yürek kazandı.

Ziyarette konuşan Muğla Büyükşehir Şehremini Dr. Osman Gürün, sporcularla çalım duyduğunu ve bu başarının Muğla’ya denk olduğunu vurguladı. Başkan Gürün, “Sporcularımız gerek arsıulusal turnuvalarda, gerekse talih içerisinde başarılarıyla hepimizi gururlandırdı ve göğsümüzü kabarttı. Şuan Belediyemizin spor kulübünde 1870 sporcumuz bulunuyor ve sporcularımız bu sene 180 madalya ve kupa kazanarak şanlı başarı sağladı. Bizim amacıyla asıl önemli olan gençlerimizin spor yaparak gövde ve beyin gelişimi sağlaması. Bağımlı kazandıkları madalya ve kupalarda bize çalım veriyor. Alanında eksper spor hocalarımız ve çalışkan zihayat sporcularımızla çıktığımız bu yolda ilerlemeye bitmeme edeceğiz. Gençlerimizin spor ika olanakları arttırmaya onların geleceğe umutla bakmasını çıkarmak için elimizden geleni yapacağız” dedi. – MUĞLA

Share: