Sivas haberleri! CHP’li Belediyeler, Sivas’taki Çalıştay’da “kış hazırlıklarını” konuşacak

CHP Umumi Komutan Yardımcısı Seyit Torun, 240 uray başkanının katılımıyla 21-23 Teşrinievvel tarihlerinde Sivas’ta, Uray Başkanları Çalıştayı düzenleyeceklerini belirterek, “Önümüz şita, güzeşte sene dahi benzeri proje uygulamıştık, ‘Kara Kış Fonu’ adı altında. Vatandaşlarımızın üzerindeki kazançlı yükü alabilmek üzere onların kışı daha rahat geçirebilmesi amacıyla ne yapabiliriz, onları konuşacağız.” dedi.

Torun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, evcil seçimler sonrası sık sık uray başkanlarıyla ayrımsız araya geldiklerini ve çalışmalarını değerlendirdiklerini söyledi.

Farklı illerde bugüne büyüklüğünde yedi defa uray başkanları çalıştayı yaptıklarını hatırlatan Torun, bunlardan sekizincisini 21-23 Ilk Teşrin tarihlerinde Sivas’ta düzenleyeceklerini bildirdi.

Torun, “Daha geçmiş birçok ilde belediye başkanları çalıştayı düzenledik. 3-4 ay geçmiş Van’daydık, şimdi da Sivas’tayız. imdi belediyelerimizin olmadığı illerimizde çalıştay düzenliyoruz. Bu sayede hem belediye başkanlarımız o bölgeyi konuşma ediyorlar, vatandaşlarla bir araya geliyorlar hem birlikte çalışmalarımızı ayrımsız dinlenme kampı şeklinde sürdürmüş oluyoruz.” ifadesini kullandı.

Çalıştayın programı karşı üstelik bilgelik veren Torun, şöyle bitmeme etti:

“İlk dolaşma belediye başkanlarımız sahada olacaklar, Sivas’ın hep ilçelerinde, mahallelerinde vatandaşlarımızla benzeri araya gelecekler. İkinci dolaşma, tekmil dönem tıpkısı mecbur güruh gerçekleştireceğiz. Üçüncü gün Sivas’tan ayrılacağız. Tutkun toplantımızda neler konuşuyoruz? Serencam günlerde belediyelerimize karşı çokça güç kumpaslar kuruluyor, emniyetsiz iftiralara uğruyorlar, soruşturmalar geçiriyorlar. Kilolu sıkıntılar içerisindeler, mutlak bunları değerlendireceğiz. Önümüz kış, geçen sene birlikte tıpkısı proje uygulamıştık, ‘Kara Şita Fonu’ adı altında. Vatandaşlarımızın üzerindeki ekonomik yükü alabilmek için onların kışı daha abat geçirebilmesi üzere hangi yapabiliriz, onları konuşacağız.”

Toplantıda uray başkanlarının, kendi bölgelerinde ilk defa uygulamaya konulan projeleri dahi örnek oluşturması açısından ele alacaklarını ifade eden Torun, “Kendilerinin düşünüm ve önerilerini da dinleyeceğiz.” dedi.

“Yerelde başardık, genelde da başaracağız”

Seyit Torun, ülke genelinde 249 belediyeleri bulunduğunu ve çalıştaya mazeret bildirenler dünya 240’ının katılacağını bildirdi.

Belediyelerde seçime çevrilmiş çalışmalara çokça başlangıçta başladıklarını dile getiren Torun, şunları kaydetti:

“Belediyelerimize bu proses içerisinde vatandaşlarımızın sorunlarının çözümüne katkıda bulunmalarını, ortamında bulunduğumuz olumsuzluklara alın vatandaşlarımıza bindi olunmasını rapor ettik. Onlarda bunu zaten başarıyla namına getiriyor. Yarın intihap olacakmış kabil çalışacağız. Zira biz bu köprüyü yerelden genele kuracağız. Yereldeki başarımız, yerelde belediyelerimizin ortaya koyduğu o muvaffakiyet genele de yansıyacak. Yerelde başardık, genelde dahi başaracağız. Bunu birlikte beklenmeyen yerine namına getiriyor belediyelerimiz. Beldesinden, ilçesinden, ilinden, büyükşehrine büyüklüğünde bu iktidarın her cins baskısına, engellemesine karşın kredileri onaylanmamasına rağmen, kamu kaynaklarının hiçbirinden faydalanmamasına rağmen, elhasıl rastgele tür olumsuzluğa karşın balaban tıpkısı başarıyla görevlerini sürdürüyorlar. Vatandaşlarımız de doğrusu memnuniyetlerini ifade ediyor. Bu, yapılan düz araştırmalarında de anketlerde da ortaya çıkıyor. Biz de bu güveni genel iktidara taşıyacağız ve inşallah Türkiye’nin sorunlarını çözmeye eğilimli olduğumuzu ve çözebileceğimizi da rapor edeceğiz.”

Share: