Sivas haberleri | Sivas esnafı yüreklilik desteği paketinden memnun

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Itimat ve Kefillik Kooperatifleri Nahiye Birliği Başkanı Mesut Dursun ve Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Kağan Demirgil, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan vasıtasıyla açıklayan esnafa yönelik bindi paketinden kıvançlı olduklarını belirtti.

Dursun ve Demirgil, düzenledikleri basın toplantısında destek paketiyle ilişik değerlendirmede bulundu.

Dursun, yaptığı konuşmada, kooperatifin esnaf ve sanatkarlara sunduğu hizmetler ve sunulan cesaret limitlerini karşı bilgelik verdi.

Türkiye ve dünyadaki konuşu dalgalanmalardan sunma fazla beis görenlerin esnaf ve sanatkarlar olduğunu söyleyen Dursun, “Esnaf ve sanatkarlar zat alın teri ile evine besin götüren ve devletine tek bozulma vermeyen zanaatkarladır.” dedi.

Salgın döneminde Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın esnafın çağ alması için arada sırada bindi verdiğini anımsatan Dursun, “Açıklanan akıbet bindi paketi sunma çok gürültülü getiren oldu. 100 milyarlık paketle esnafımız ve sanatkarlarımız itimat bazında hiçbir yük çekmeyecektir.” diye niteleyerek konuştu.

Dursun, ilkin Reisicumhur Erdoğan görünmek için emeği geçenlere teşekkür etti.

SESOB Başkanı Kağan Demirgil ise salgının ardından esnaf ve sanatkarların adeta belinin büküldüğünü söyledi.

Esnaf ve sanatkarların sıkıtlarını seçme ant Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a aktardıklarını rapor eden Demirgil, şunları kaydetti:

“Özel bankaların yüreklilik vermekte nazlandığı tıpkısı dönemde verilen bu yüreklilik hasis çokça önemlidir. Özellikle şita mevsimine girerken esnaf ve sanatkarlarımıza umar olacak hatta hastalığı tedavi edebilecek ayrımsız yüreklilik sağladı. Emeği güzeşte herkese teşekkürname ediyorum.”

Share: