Sivas haberleri… Tercan Mamahatun Atlı Spor Kulübü Sivas’ta şampiyon

2022 yılı Atlı Cirit Oyunu yarı final müsabakaları Sivas’ta tamamlandı. dömifinal müsabakalarında Tercan Mamahatun Süvari Spor Kulübü böke oldu.

Tercan Mamahatun Atlı Spor Kulübü Sivas’ta oynanan dömifinal maçlarında rakiplerini yenerek bir numara lige yükseldi. Maç sonu sporcuların kutlaması mülevven görüntüler oluşturdu.

Cirit Oyunu takımı, Tercan’da Belediyesi Başkanı Lokman Gültekin ve vatandaşlar tarafından karşılandı. Tercan Mamahatun Atlı Spor Kulübü Başkanı Erkan Duran böke olmanın büyük sevincini yaşarken sporcuları bir tane, yegâne kutlayarak takıma maddesel açıdan bindi verilmesini istedi.

Tercan Şehremini Lokman Gültekin ise, “Bizim tarihimizde şöyle tıpkı küçümseme var. Tarihin belleğinde sıfır günden beridir Türk yiğitleri at biner diyor. Amiyane bu ekin bizim Tercan’ımıza yerleşmiştir. Tercanlı beygir binmeyi çok sever. Erzincanlı şairimiz Cemal Ülker de şiirlerinde Türk yiğitlerinin, Tercanlı yiğitlerin altlarında çevikleşmiş atlardan bahsediyor. Bizde bugün geçmişimizde bahsedilen bu gururumuzu yaşıyoruz. Bu gururu bize Mamahatun Süvari Spor Kulübü yaşattı kim Sivas’ta yapılan gruplar arası müsabakalardan şampiyon namına Tercan’a döndüler. Biz uray ve ilçe kendisine onlara değme çeşit desteği verdik vermeye da bitmeme edeceğiz. Bu dil ile köle Tercan Mamahatun Süvari Spor Kulübü Başkanı Erkan Duran ve sporculara çokça teşekkürname ediyorum, destek bizden şampiyona sözü onlardan” dedi. – ERZİNCAN

Share: