Sivas ruzname haberleri: Doğa tutkunları Sivas’taki Tödürge Gölü’nde kamp yaptı

Sivas’ın Zara ilçesi sınırlarında düzlük kayran, bir nice kuş ve balık türüne aile sahipliği işleyen Tödürge Gölü, doğa tutkunlarını ağırlıyor.

Sivas- Erzincan yağız yolu kenarında Zara ilçesine 29 kilometre uzaklıktaki Tödürge Gölü, geniş sazlıkları, yeşil alanları ve rahat ortamıyla doğanın güzelliklerini ziyaretçilerine sunuyor.

Sivas Natür Sporları Kulübü (SADAK) üyesi 14 doğa tutkunu, Ramsar Sözleşmesi ile esirgeme altına alınan ve bozkırın ortasında kestirmece 5 kilometrekarelik alana yayılan Tödürge Gölü’nde dinlenme kampı yaptı.

SADAK Başbuğ Yardımcısı Zeki Söylemez, kamp süresince göl ve çevresinin nazirsiz güzelliklerini keşfettiklerini belirterek, “Gölün şimal tarafını dinlenme kampı alanı olarak seçtik ve çadırlarımızı kurduk. 2 zaman 1 akşam süren kampımıza 14 natür tutkunu katıldı. Bu süre içre hem doğanın tadını çıkardık hem da artağan artağan balık tutma imkanımız oldu. Beyaz Zehir balıkçıl, turna ve martı üzere kuşlar eşliğinde dirlik zarfında güzeşte kampımızın bize kazandırdıkları saymakla bitmez.” ifadelerini kullandı.

Söylemez, dokunulmamış yapısıyla ziyaretçilerini cezbeden gölün, neşeli kent ortamından uzaklaşıp doğayla birlikte ilk kânun eylemek isteyenlerin evvel tercihleri beyninde saha aldığını söyledi.

Share: