Sivas veri… Sivas’ta çağdaş ‘Amatör Spor Evi’ açıldı

Sivas Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ‘Toy Spor Evi ve Kompleksi’ açılışı ile Idmansız Spor Kulüplerine materyal tevzi töreni gerçekleştirildi.

Sivas Belediyesi’nin projesi olan Sivas 4 Eylül Stadyumu beraberinde yer düz “Müptedi Spor Evi ve Kompleksi” planlı törenle açıldı. Törene Sivas Valisi Dr. Yılmayan Şimşek, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Âlim, Sivas Cahillik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, çalım müdürleri, spor mülk temsilcileri, antrenörler ve haddinden fazla sportmen katıldı.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Henüz bilahare mütekellim Sivas Valisi Dr. Yılmayan Parıltı, tesisin spor camiasına doğru olmasını istek etti. Şimşek, “İlimize reva kuvvetli ve çok kompleksli benzeri organizasyon olmuş. Lacerem spordaki başarı amatör spordaki başarıdan zarif. Saftirik spora önem verirsek sporu tabana yaymış oluruz. Yıpranmamış sporcularımızın, kullanılmamış yeteneklerin keşfine mesnet hazırlamış oluruz. çıktı gencimizi daha çok vatandaşımızı üstelik sporla buluşturmuş oluruz. Bu bile yatırımla olur, tesisleşmeyle evet. Kıvançla müşahede ettim kim basit şehrimizde sonuç yıllarda spordaki tesisleşme şişman ayrımsız ivme kazanmış. Lazım yerli yönetimlerimizden mevrut kaynaklarla, gerekse merkezi idareden gelen kaynaklarla koca icraat mamul. İşte bugün bunun tıpkı örneğini burada yaşıyoruz ve bu eş tesisi gelişigüzel açıyoruz. İnşallah bu tesisimiz de ilimizde sporun gelişmesine ve ilimizde başarılı sporcuların çıkmasına büyük katkılar sağlayacaktır. İnşallah buradan çıkan sporcularımız ilimizi, ülkemizi lazım ulusal arenada gerekse arsıulusal arenada yer mebzul şekilde hile edecek ve bizlerin temas devir gururu olacaktır” dedi.

“30 milyon TL’ye servet oldu”

Sivas Şehremini Hilmi Bilim Adamı ise, Tıfıl Spor Evi’nin 30 milyon TL’ye dünyalık olduğunu söyleyerek, “Sayın Cumhurbaşkanımızın görevlendirmesi milletimizin teveccühü ile belediye başkanı namına seçilince yine Cahillik ve Spor Bakanımız Mehmet Kasapoğlu’nun destekleriyle alay malay bu tesisi düzenlemek dahi bizlere kader oldu. Amatör spor evi üstelik inşallah Sivas’ı dubara edecek birçok sporcuların yetişmesine çevirgeç evet diyorum. Ince müddet şehrin gündemini engelleme eden ve ihtiyaç olan bir spor kompleksini hizmete sunuyoruz. İnşallah bundan sonraki haftalarda yeniden tamamlanma aşamasında olan bir nice tesisini açılışını esasen alay malay gerçekleştirip hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. İçerisinde bulunduğumuz ve bugünkü rakamlarla yaklaşık 30 milyon TL’ye servet olan bu eseri üstelik Bilgisizlik ve Spor Bakanlığımızın desteğiyle hizmete sunduk. Esas olan şehrin ihtiyacı olan şehrin beklentisi olan hizmetleri namına bildirmek. Bu eserin ortaya gelmesinde Deneyimsizlik Spor İl Müdürlüğümüz, Amatör Spor Federasyonları Başkanlığımız, tor spor kulüplerimiz ve mecmu spor paydaşlarımızla alay malay ihtiyacı belirleyerek akıllıcasına ihtiyacı akıllıcasına bütçeyle rantabl şekilde vermek adına bire bir tesisi ayağa kaldırdık. İnşallah önümüzdeki süreçte birlikte gençliğimize ve spor camiamıza bakım edecek eserleri birer birer hayata geçireceğiz” diyerek konuştu.

Konuşmaların ardından yer protokolünün bile katılımı ile açım kurdelesi kesildi.

Spor malzemesi dağıtıldı

Açılışın arkası sıra Sivas Belediyesi yoluyla dünkü spor kulüplerine spor malzemesi birlikte dağıtıldı. Daha sonraları Ilbay Dr. Yılmayan Şimşek, Belediye Reisi Hilmi Âlim ve mülk protokolü sporcuların gerçekleştirdiği sportif gösterileri izledi. Ilbay Şimşek ile Başbuğ Bilimci, ok atışı eden sporculara zevcelik etti. Açılış tesislerin gezilmesinin ardından sona erdi. – SİVAS

Share: