Siyer-i Nebi yarışması üzere kayıtlar başladı

Küçük Asya Bilgisizlik Derneği tarafından düzenlenen, ortaöğretim öğrencilerine müteveccih Siyer-i Nebi yarışması üzere kayıtlar başladı.

Hem Türkiye geneli hem dahi Afyonkarahisar geneli ödüllerin bulunduğu yarışmanın kitapları AGD Afyonkarahisar Ofis binasından ve okul idarelerinden ücretsiz adına gerçekleştirme edilebiliyor. Ortaöğretim öğrencileri için yapılacak sınavda sorulacak sorular Ahmet Cevdet Paşa’nın ‘Son Sefir Hazreti Muhammed’ kitabından hazırlanacak, imtihan tarihi ise 17 Boşluk 2022.

Geçen sene Türkiye geneli tahminî namına 500 bine yakın öğrencinin katıldığı sınavda bu sene misyon 1 milyon öğrenciye yankılanmak. Türkiye geneli ve Afyonkarahisar geneli ödüllerin verileceği yarışmada Afyonkarahisar biçim ve ilçeleri girmek için 5 bine mümasil öğrencinin sınava katılması bekleniyor.

AGD Afyonkarahisar Yazıhane başkanı Muharrem Ateşli yarışmayla ilişik olarak bir açıklamada bulundu. Ateşli, “Derneğimizin deneyimsizlik çalışmalarından biri olan Siyer-i Nebi Yarışması yıllardır düzenleniyor ve değme sene yüzbinlerce gencimiz bu vesileyle Elçi Efendimizin (S.A.V.) benzer hayatı ve ahlakını yakından tanıyor. Bu sayede evrene, çevreye, insanlara ve kendine karşı sorumluluklarının farkında; tarihine, çağına ve yarınlara duyar; kardeşliğin, merhametin, sevginin ve iyiliğin yaygınlaştırılmasında çalışma sahibi; adaletin tesisinde azimli; kart, mutekit ve etkili tıpkı zürriyet yetişmesini ümit ediyoruz. Yarışmamıza olan ilgi amacıyla gençlerimize ve ailelerine şimdiden teşekkürname ediyoruz” dedi. – AFYONKARAHİSAR

Share: