Sol Öğür ve Halkevleri üyelerinden, CHP’li Hopa Şehremini Ekmekçi’ye ‘yeşil alan’ tepkisi

Sol Parti ve Halkevleri üyelerinden, CHP’li Hopa Belediye Başkanı Ekmekçi’ye ‘yeşil düzlük’ tepkisi

Hopa Belediyesi aracılığıyla ihaleye çıkartılan yeşil kayran için başkanlık makamını bastılar

ARTVİN – Artvin’in Hopa ilçesinde Sol Öğür ve Halkevleri üyeleri, Hopa Belediyesi eliyle ihaleye çıkartılan yeşil düzlük için başkanlık makamını bastı.

Hopa Uray Başkanlığı eliyle ilçe meydanında kâin 35 metrekarelik yeşil kayran ihaleye çıkartılınca, Sol Parti ve Halkevleri üyeleri ihalenin etik bilimi olmadığı gerekçesiyle reaksiyon gösterdi.

İddialara bakarak, yapılan görüşmelere rağmen yeşil düz zaman encümen kararıyla münakasa edilince, bir takım partili ve topluluk üyesi önce kaza meydanında matbuat açıklaması yaptı, henüz bilahare şehremaneti binasına gitti.

Cumhuriyet Altını Umum Partili Şehremini Taner Ekmekçi’yle ahbaplık etmek talip ekip başkanı, Ekmekçi’yi makamda bulamayınca, beklemeye başladı. Polis eşliğinde makama giren protestocular, buradan tepkilerini duyurdular.

“Sırtımıza basa basa yükseldin”

Halkevleri üyeleri yaptıkları açıklamada, “Sırtımıza basa basa yükseldin. Karşında aptal var zannediyorsun, avanak yok karşında. Tığ bu memlekete kıymet ödedik, bire bir kesim kurduk, ‘bu ülkeyi rantçılar yönetemeyecek’ dedik, senle konuşmaya çalıştık. Başbuğ bu böyle olmaz. ‘Halka haris bu belediyeyi’, ‘birlikte yönetelim, komisyonlar kuralım’ dedik, hiçbirine beniz çevirmedin, yetmedi tuttun bizi Hopalılarla karşı karşıya getiriyorsun” diye tepkilerini dile getirdiler.

Share: