Son an gündem: Özel hastanede kaydedilen görüntülere ilişkin 1 şüpheli tutuklandı

İstanbul’da özel aynı hastanedeki esenlik çalışanlarının yaşlı hastaya keskin muamelede bulunduğu görüntülerle ait adliyeye atıf edilen 9 şüpheliden 4’ü tutuklandı.

İçerenköy Şen Hastanesinde vahim bakımda yatan buğulanmış benzeri kadının yüzüne sayrılarevi görevlilerince para konularak korkutulduğu ve hastaya alın tezyifkâr davranışlarda bulunulduğunu gösteren videonun sosyal iletişim araçları ve ara sıra marifet sitelerinde gündeme gelmesinin ardından soruşturma başlatıldı.

Soruşturma kapsamında olayla ilgilendiren 7’si İstanbul, biri Samsun ve başkası birlikte Bursa’da kalkışmak amacıyla 9 dalavereli gözaltına alındı.

Zanlılar, emniyetteki işlemlerinin ardından Küçük Asya Türe Sarayına irsal edildi.

Savcılık tarafından ifadeleri alınan şüphelilerden yaşlı hastanın üstüne servet koyan Yüce E’nin dahi aralarında bulunduğu 4’ü, “beden bakımından kendini savunamayacak durumda olan kişiye azap” suçundan tutuklanma talebiyle, 3’ü ise haklarında adli arama hükümleri uygulanması istemiyle hakimliğe gönderildi. 2 karanlık, savcılık ifadelerinin ardından başıboş bırakıldı.

Nöbetçi barış ceza hakimliği, Ulu E’nin da aralarında vadi aldığı 4 şüphelinin tutuklanmasına, değişik 3 zanlının ise adli kontrol üzere azade bırakılmasına değişmeyen verdi.

Bu arada, hastanede görüntüsü çekilen nemli kadının olaydan 4-5 ay sonradan hayatını kaybettiği, tıpkısı üvey oğlu olduğu öğrenildi.

Share: