Son zaman haberi! ÇBK Başantrenörü Yurtsever: Şampiyonluklar finalde kazanılmıyor

Çukurova Basket Kulübü (ÇBK) Mersin Yenişehir Belediyesi Başantrenörü Emre Yurtsever, “4 kupanın konuşulması güzelce fakat şampiyonluklar finalde kazanılmıyor, seçme gün ve her an kazanılıyor. Öncelikle, ‘Bugün sahada böke olduk mu’ sorusunu yanıtlamamız ve temas dolaşma konusunda koyarak devam etmemiz geçişsiz. Serencam elan sonraları kendinden gelecektir” dedi.

WNBA’de sezonun sona ermesinin peşi sıra Mersin’e mevrut ÇBK Başantrenörü Emre Vatansever, takımının başındaki ilk antrenmanına çıktı. Çalışma öncesi biricik tek tanıştığı oyuncularla ahbapça fail Vatansever, “Potansiyeli efdal, haddinden fazla eke isimlersiniz, sizlere güveniyorum. Sizler da kendinize güvenin ve vebal yapmaktan katiyen korkmayın, basketbol oynamaktan keyif cebin. Bu şekilde gücük sürede nazik mesafeler itmam edeceğiz” dedi.

Antrenman sonrasında yaptığı açıklamalarda ise Mersin’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Vatansever, “Kulübümüzün hedeflerini isteyerek geldim. Buradaki oyuncu grubu beni çok heyecanlandırdı. Akıllıcasına yönlendirme ile sporcularımızın başarılı olacağına ilgiyle inanıyorum. 4 kupanın konuşulması domuzuna ancak şampiyonluklar finalde kazanılmıyor, temas dönüş ve anbean kazanılıyor. Öncelikle, ‘Bugün sahada şampiyon olduk mu?’ sorusunu yanıtlamamız ve gelişigüzel çevrim üzerine koyarak bitmeme etmemiz lazım. Sonuç henüz sonra bizatihi gelecektir. Yabancıların takıma katılmasıyla ortaya çıkma gelişim tablosunu anbean göreceğiz. Kimi nerede ve nasıl kullanacağımızı antlaşma gösterecek. Takımı gördükçe ve birlikte antrenman yaptıkça gelişeceğiz” diye konuştu.

“FENA HÂLDE GÜNLERE BİRLİKTE YÜRÜYECEĞİZ”

Mersinli taraftarlara birlikte çağrıda mevcut Vatansever, “Basketbol izleyenlerle fena hâlde. Yıllarca bu ligde çalıştırıcılık yaptım. Pandemiden önceki üstelik 10-20 taraftarla maçların oynandığı zamanlar oldu. Hareketli bir seyirci kitlesi önünde iğfal etmek çokça yüce. İnşallah geçtiğimiz sezonlarda olduğu kadar bu yıl bile taraftarımızın desteğini arkamıza alarak, iyicene günlere gelişigüzel yürüyeceğiz” ifadesini kullandı.

Share: