Sonuç an haberi | İstanbul’daki taraftar kavgası sırasında silah kullanan şüpheli tutuklandı

İstanbul’de, Bilecik 1969 Spor Kulübü ile Bayburt 1918 Futbol Kulübü arasındaki karşılaşma sonrasında taraftarlar arasında çıkan olaylarda zırh kullandığı tespit edilen keleş tutuklandı.

Bölgesel Müptedi Grup (BAL) 11’inci kadro müsabakasında 9 Ekim’de yapılan maçın peşi sıra zırh kullandığı için gözaltına alınarak “umumi güvenliğin kasten tehlikeye sokulması” ve “6136 sınırlanmış kanuna uymazlık” suçlarından adliyeye sevk edilen karanlık S.A’nın tutuklanmasına karar verildi.

Olay

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, BAL 11’inci kol müsabakasında 9 Ekim’de Bilecik 1969 Spor Kulübü ile Bayburt 1918 Futbol Kulübü ortada Kağıthane Yeşilce Spor Tesisi’nde oynanan ayak topu müsabakasında, dağılan taraftarlar beyninde savaş çıktığı bilgisi konusunda fenomen adına intikal etmişti.

Kavgaya ilgilendiren Y.B, E.Ç. ve B.T. “spor alanlarında taşkınlık tahsis etmek” ve “amme malına beis ita” suçlarından gözaltına münfail, stadyum girişindeki döner kebap kavşakta silahla havaya dokunaklı açan kaka S.A. bile yakalanmıştı.

Y.B., E.Ç. ve B.T. için “spor alanlarında taşkınlık fayrap etmek” ve “amme malına uymazlık ita” suçlarından adli işlem yapılırken spor müsabakalarından süresiz men edilen aynasız S.A. ise “umumi güvenliğin kasten tehlikeye sokulması” ve “6136 az kanuna tehalüf”ten adliyeye irsal edilmişti.

Share: