Sonuç an selen | Ataşehir’de hastanedeki skandal görüntülere ilgilendiren 4 şüpheliye durdurma talebi

Ataşehir’de bulunan hususi bire bir hastanede tehlikeli bakımdaki nemli kadının yüzüne mal atarak hezel ettikleri görüntülere ilgilendiren gözaltına alınan ve savcılıktaki işlemleri tamamlanan şüphelilerden 4’ü durdurma, 3’ü adli kontrol talebiyle hakimliğe gönderme edildi. 2 münasebetsiz ise savcılıktan erkin kaldı.

Ataşehir’birlikte ruh gösteren hususi bire bir hastanede 31 Eş 2022 tarihinde afiyet çalışanları, ciddi bakımda yatan nemli kadını ‘böbreğini alacağız’ diyerek korkutup yüzüne akla yatkın dünyalık atarak alay etmişler, bu anları ise taşıt altına almışlardı. Görüntüler içtimai medyada yayınlandıktan sonraları iri tepki topladı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı aracılığıyla olaya ait soruşturma başlatılırken, bahis konusu görüntülerin çekildiği özel hastanenin faaliyetleri ise durduruldu. Anket çerçevesinde biri Samsun’da gayr ise Bursa’da kalkmak için toplamda 9 abla ve tutkun bakıcı gözaltına alındı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan 7 sakil, Kartal’daki Küçük Asya Adalet Sarayı’na atıf edildi.

4 şüpheliye durdurma istendi

Şüphelilerin ifadesi Basın Suçları Anket Bürosu Savcısı vasıtasıyla alındı. Kestirmece 2 saat süren rapor işlemleri tamamlanan 4 sakil, “eziyet etme”, “üzeri itibarıyla kendini savunamayacak durumda olan kişiye karşı eziyet” suçlarından tutuklama talebiyle hakimliğe sevk edildi. 3 kaka adli arama talebiyle hakimliğe atıf edilirken, şüphelilerden 2’si ise savcılıktan azade bırakıldı.

Öte yandan, tutuklama talebiyle hakimliğe sevk edilen şüphelilerin ortada Samsun’dan Ses ve Görüntülü Enformatik Sistemi (SEGBİS) ile bağlanarak ifadesi alınan ve görüntülerde buğulanmış kadının yüzüne para attığı tanıdık kaknem Ulu E.’nin dahi düz aldığı öğrenildi. – İSTANBUL

Share: