Sonuç dakika haberi… Yanardağ Demirel: “İnşallah Karagümrük maçını kazanacağız”

Hatayspor Maharet Direktörü Yanardağ Demirel, deplasmanda oynayacakları Fatih Karagümrük müsabakası ile ait namına “Biz maç maç meram koyuyoruz. İnşallah bu maçı kazanacağız” dedi.

Spor Kaba But Süper Lig’in 10. haftasında deplasmanda Fatih Karagümrük ile karşılaşacak olan Hatayspor, Osman Kötürüm Tesisleri’nde çalışmalarına bitmeme ediyor. Bugün yapılan idmanın ilk 15 dakikası basına ayan yerine gerçekleştirildi. İdman ısınma hareketleri ile önceden, pas ve taktik idmanı ile bitmeme etti. Hatayspor Maharet Direktörü Yanardağ Demirel yolmak amacıyla ellerinden geleni yapacaklarını, ona bakarak bile çalıştıklarını ve yegâne hedeflerinin esasen 3 benek olduğunu söyledi. Demirel, eke olanın şu zaman üzere 3 fakül olduğunu belirterek, “Futbolda var bunlar ne efsus ki. Rakip olabiliyorsunuz çalıştığınız yerlerde. Amma önemi bulunmayan. Yüce olan şu dakika buranın galip gelmesi. Tığ şu zaman pik çıkıp vira etmek amacıyla gene sabık hafta söylediğim üzere elimizden gelen gelişigüzel şeyi yapacağız. Kazanacağımızı biliyoruz. Ona bakarak dahi çıkıp kaldırmak üzere filhakika çalışıyoruz. Başlamak için hazırlanıyoruz. Biricik hedefimiz yeniden 3 fakül. Dediğim üzere baziçe namına belki gene memnuniyetsizlik, hakeza baziçe mu tamam, hakeza kazanılır mı diye niteleyerek yorumlar yapılabilir amma ben şu zaman tamamen 3 benek alarak yukarılara çıkmaya çalışıyorum. Çünkü daha kullanılmamış azıcık içinde yani 15 günce berenarı içre istediklerimizi yaptırmaya çalışıyoruz. Sonucunu birlikte alıyoruz. Muhteşem olan şu dakika 3 nokta. İlerleyen haftalarda dünya kupası geldikten sonraki oyunumuz elan birlikte ilerleyecektir. Henüz önde oynayan, veya elan rakibin üçüncü bölgesine yayıldıktan bilahare pas oyunlarıyla, set oyunlarıyla rakibe yarar kurmaya çalışan tıpkı takım olabiliriz. Amma şu dakika bizim derdimiz beş altı gol yiyerek, maç kazanarak yolumuza devam etmek” şeklinde konuştu.

“Ufak sakatlıklarımız var”

Yanardağ Demirel, hoşur sakatlıkların olduğunu cezalı oyuncusunun olmadığını belirterek “Sakatlıklarımız var amma çokça ufak sakatlıklar. Bence maçta aynı iş yaşayacağımızı düşünmüyorum. Cezalı oyuncumuz yok. Ruben idraksiz geldi biliyorsunuz. Yer dolgunca şekilde cümle hazırlanıyor. İnşallah bu maçta dahi kazasız belasız oynayarak, galip gelerek tekrar Hatay’a döneceğiz” diye konuştu.

“Erce böyle bitmeme ederse milli mızıka yolu açılacaktır”

Kaleciliğin yemeden içmeden külliyen tutmakla olmadığını, Erce’nin ferah benzeri kaleci olduğunu tamlayan Demirel, “Ego hoppadak Erce ile değil umum takımla konuşuyorum. Hepimiz arkadaş gibiyiz. Ego filhakika önceki geldiğim günden beri söylüyorum. Ego sizin hocanız değil arkadaşınızım. Kiminizin abisiyim. Her şeyi paylaşıyoruz. Erce’nin filhakika ferah kaleci olduğunu biliyorum. Ama buraya geldikten sonraları hangi büyüklüğünde gür kaleci olduğunu elan bile dolgunca anladım. Erce inşallah hakeza devam ederse milli bando yolu üstelik ona sunma bodur zamanda açılacaktır. Hakeza bitmeme edeceğini bile biliyorum. Eminim. Çünkü hem karakter yerine hem birlikte oyuncu kaleci kalecilik takkadak külliyen tutmaktan oluşmuyor. Kalecilik için biraz elan bilgim olduğu için onu söyleyebilirim. Kalecilik hoppadak tümden tutmakla olmuyor. Biraz karakter, biraz duruş, az buçuk ser yapısı az buçuk mental her şeyin hazır olması lazım. Bunda da Erce’bile ziyadesiyle var. İnşallah hakeza bitmeme edecek” ifadelerini kullandı.

“Maç karşılaşma maksat koyuyoruz”

Hatayspor Ustalık Direktörü Volkan Demirel, karşılaşma maç erek koyarak ense sıralara geçmek istediklerini dile getirerek, “Tığ karşılaşma karşılaşma misyon koyuyoruz. İnşallah bu maçı kazanacağız. Ondan ahir hedefimizi söyleyeceğim. Amma bu haftaki hedefimiz inşallah 3 benek alıp puanımızı 10’a fehmetmek. İşte 10’a çıkarırsak süfli yukarı 12., 13. sıralar bandına geliriz. Ondan sonraları yeniden önümüzdeki pik göre tekrar o maçı kazandıktan bilahare işte sıralamada 1-2 derece henüz çıkabiliriz. Yani kazana kazana misyon temizlemek, kısa vadede maksat örtmek bence bildirme mantıklısı şu anki buut için. Amma ilerleyici hedeflerimiz tabi bunlar yakın vadeli hedefler ama ilerleyici günlerde nazik vadedeki hedeflerimizi koyacağız. İnşallah bilcümle bu arada onları bu arada başaracağız” açıklamasını yaptı.

Rayane Aabid: “Hatay’ı evim namına görüyorum”

Hatayspor’un itidalli saha oyuncularından Rayane Aabid ise Karagümrük karşısında galibiyet umutları olduğunu belirterek, “Yıpranmamış hocamız geldiğinden beri takımımızda olur balaban tadilat oldu. Bize çok iyicene dokunuşlar yaptı. Çalışmalarımız haddinden fazla ferah gitti. İki maçı üstelik kazandık art arda. Bu maç için bile çokça nazik tekrar analizler, çalışmalar bitmeme ediyor. Nazik tıpkısı umudumuz var Karagümrük’e cebin gine. Ben Hatay’dayken bütün mutluydum. Hatay’dayken hep kazanmaya dahi alışığız türkçesi. Gene bu geçmişe müteveccih takımımızın kazanma isteği edinim arzusu düz yazı edildi benzeri şekilde. Hatay’bile hep kendimi bahtiyar hissettim. Bilcümle mutlu dahi hissediyorum zaten. Burayı evim adına görüyorum ben. Burada mutluyum. Henüz geçmiş serüvenlerim, bu serüvenim bana hep heyecan katıyor, bilcümle imge dolduruyor köle. Hatay’ı çok seviyorum. Burada evimde üzere hissediyorum kendimi” değerlendirmesini yaptı. – HATAY

Share: