Sonuç dakika haberleri | MHP’li Olcay Rehber: YPG’yi yıldırı örgütü yerine görmeyenler var

MHP Sazak Saylav Olcay Yordam, “Türk ordusu, alışılmadık mücadeleyle teröristlere okazyon vermiyor. Bu mücadeleden tasalı olanlar var. Hatırlayınız; YPG’yi yıldırı örgütü namına görmeyenler var. CHP Genel Başkanı, ‘YPG öz yurdunu savunan aynı oluşumdur’ diyor ama benzeri Kılıçdaroğlu geliyor Yozgat’ta ne diyor? ‘Kandil’i biz iktidara geldiğimizde yerle bire bir edeceğiz’ diyor. Yani daim insanlarımızı aldatan, yalanla yanlışla aynı siyasetin olduğunu görüyoruz” dedi.

MHP’nin ‘Etap Etap 2023 İlçe İlçe Ilam ve Tenvirat Toplantıları” kapsamında MHP Mersin milletvekilleri Olcay Rehber ile Ölümsüz Balkır, gâh MKYK üyeleriyle Bingöl’ün Genç ilçesine geldi. Heyet, Şehit Polis Güçleri Kağan Akdere Firez Merkezi’nde düzenlenen programda partililer ve vatandaşlarla tıpkı araya geldi. Sazak Mebus Olcay Öncül, Güre’in bir nice mağduriyeti, haksızlığı ve muhtelif saldırıları yaşamış tıpkı ilçe olduğunu belirterek, “Zaman bakıldığında Bingöl’dahi ve Güneydoğu’da çok huzurlu tıpkı iklimi görmekteyiz. Çokça dosdoğru, çok emin bire bir ortamı izlem etmekteyiz. Tığ temas şeyden önceki bakıldığında sakim asırlık mazimizde bütün Türk milletinin menfaatleri amacıyla savaş ettik. Bugün cumhuriyetimizin 100’üncü sene dönümüne çokça birkaç bir müddet kaldı. Aynı taraftan Yunanistan Amerika’nın desteğiyle o gayri askeri olan adaları cephaneliğe dönüştürmüş durumda. Sonsuz şopar, alçakça Türkiye’yi kımıldatma ediyor, taciz ediyor ve milletimizi, sabrımızı zorluyorlar. Yanı başımızdaki Suriye’nin, Irak’ın kişi içerisindeki savaşlar, çatışmalar maatteessüf kim Türkiye’ye ağıra mal olmuştur” dedi.

‘BU MÜCADELEDEN RAHATSIZ OLANLAR VAR’Türk ordusunun genişlemek maksut terör koridoruna karşı alışılmamış savaşım ettiğini ifade fail Öncü, “Alp askerlerimiz, polislerimiz, korucularımız çokça alışılmamış mücadeleyle ihaneti bulundukları yerde boğarak, gömerek o teröristlere fırsat vermiyor. Tıpkı zamanda içimizde bile uzantıları var. Bu mücadeleden huzursuz olanlar var. Hatırlayınız; YPG’yi yıldırı örgütü görmeyenler var. CHP Genel Başkanı, ‘YPG zat yurdunu savunan tıpkısı oluşumdur’ diyor. Amma tıpkı Kılıçdaroğlu, geliyor Yozgat’ta hangi diyor? ‘Kandil’i biz iktidara geldiğimizde yerle bir edeceğiz’ diyor. Yani sonsuz insanlarımızı aldatan, yalanla yanlışla tıpkı siyasetin olduğunu görüyoruz” ifadelerini kullandı.

MHP Mersin Ağacı Mebus Payidar Balkır da emeklilikte yaşa takılanlar sorununu yılbaşından ilk mutlaka çözeceklerini belirterek, “Temmuz’birlikte yüzde 42’lik remiks verdik. Karı ayında henüz yüksek ayrımsız bindirim vereceğiz. Emeklimizin da memurumuzun bile işçimizin da köylümüzün dahi korucumuzun de askerimizin da polisimizin üstelik bu memleketin her bir evladının yüzünü güldüreceğiz. Topluluk İttifakı’nın borcudur. Ekonomiyle ait mesail çözülecek Allah’ın izniyle” dedi.

Share: