Sonuç zaman haberi! Bakan Aristokrat: Bursa’da kodes memurlarını taşıyan araca bombalı saldırının failleri yakalandı (3)

‘TUNCELİ’DE 5 TERÖRİST KALDI, YAKINDA TERTEMİZ OLACAK’

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Edirne’birlikte DOĞRU Parti İl Başkanlığı’ndaki konuşmasında terörle yapılan mücadeleyi anlattı. Terörle mücadelede Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da gelinen noktaya değinen Aristokrat, “Allah’a hamdolsun, zaman ülkemizde yıldırıcı sayısı 120’nin altına düştü. Tendürek arı sili, tıpkısı tek terörist kalmadı. Hatay’dan Mersin’e, Gaziantep’ten Osmaniye’ye büyüklüğünde tıpkı zamanda Adıyaman’a, Adana’ya ve Kahramanmaraş’a kadar senelerce Suriye’dahi Afrin’den sürekli terörist aktardıkları, terörle mücadelede sunma tahakküm alanlardan birisi olan Amanos Dağları Cenabıhak’a hamdolsun kim aynı bir tane terörist kalmadan bugün arı sili. Tıpkısı taraftan Erzincan arı sili, Bingöl tertemiz, Erzurum arı sili ve burada nakletmek istiyorum, size ifade etmek istiyorum, inşallah Tunceli yakında, 5 yıldırıcı kaldı, inşallah yakında arı sili olacak. Tanrı kader edecek 29 Ekim 2023 tarihinde bu ülkenin sınırları içerisinde aynı bir tane rezil yıldırıcı kalmayacak, tertemiz olacak” dedi.

‘EY KILIÇDAROĞLU, SENDEN GEÇMIŞ SANA YAKIN MANDACILAR VARDI’CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve 6’lı masadaki partileri eleştiren Aristokrat, “Siz şişman devrimlerin altına imza attınız amma zaman burada hisse senedi bitmiş değil. Tekrar söylüyorum; baştan başladık. Kime bırakacaksınız Türkiye’yi, Kılıçdaroğlu’na mı? Kayırıcı Sakarya Meydan Muharebesi’nin nerede yapıldığını bilmiyor. Verimli memlekette beş, ortaokul, lise, üniversite okumadın mı? Ömründe on paralık Polatlı’ya gitmedin mi? Ömründe hiç Sakarya’dan geçmedin mi? Ayrımsız birlikte inanarak anlatıyor. Yalanı o kadar pir konuşuyor ki, o büyüklüğünde pir konuşuyor. Amma sınır ötesi tezkeresine faydalı oyu vermesini biliyor değil mi? HDP ile PKK ile erk oyunu kurmasını biliyor değil mi? Büyükelçilerle oynamayı biliyor değil mi? Büyükelçilerle nasıl oturulur, Amerika’nın Avrupa’nın talimatı zahir alınır. Ülen Kılıçdaroğlu, senden önceki bu ülkede sana benzeyen mandacılar vardı, tarihe gömdü bu millet, tarihe” diye konuştu.’MASANIN ALTINDAN BİRBİRLERİNE TEKME ATIYORLAR’

6’lı masanın ülkeyi, koalisyon hükûmeti hükümeti dönemine döndürmeye çalıştığını söyleyen Aristokrat, “Şimdi ne yapıyorlar biliyor musunuz? Masanın altından birbirlerine tekme atıyorlar. Korkuyorum gelişim bana düşecek diyerek. Bunlar yakında karakola düşerler. İş bana düşecek. Masanın altından birbirlerine çifte atıyor, tıpkısı de uray başkanlarına bel altı çalışıyorlar. Ankara Uray Başkanı’na işaret altı çalışıyor, İstanbul Uray Başkanı’na işaret altı çalışıyor, o ona çalışıyor. Türkiye yıllarca bu koalisyonlardan bıktı, Türkiye’yi senelerce bu koalisyonlar köylü bıraktı, şimdi Türkiye’yi yine koalisyonlara döndürmeye çalışıyorlar. Buna cevaz etmeyelim” ifadelerini kullandı.

Yüce Birey ZERAY- Olgay GÜLER- Murat AKAGÜNDÜZ/EDIRNE,

Share: