Soylu’dan PKK’ya katılması amacıyla tendürüst kızı kandıran eski HDP kaza başkanıyla ilişik paylaşım Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, yıldırı örgütüne kaçırılmaya çalışılan 15 yaşındaki kız çocuğunun asayiş güçlerinin operasyonuyla kurtarıldığını anımsatarak, “Bu çocukları size rağmen okullarına ve geleceğe hazırlayacağız. Akıbet nefesimize kadar savaşım edeceğiz.” ifadesini kullandı.

Bakan Soylu, içtimai medya hesabından yaptığı paylaşımda, 15 yaşında yıldırı örgütüne kaçırılmaya çalışılan kız çocuğunun, ailesinin şikayeti, Mersin Emniyetinin takibi ve asayiş güçlerinin Mardin Kızıltepe’ye götürülürken düzenlediği operasyonla kurtarıldığını aktardı.

Aristokrat, şunları kaydetti:

“Cenabıhak evlatlarımızı HDPKK’dan korusun. 15 yaşındaki kız çocuğunu kaçırıp yıldırı örgütüne doğrulama etmeye müteharrik birey; HDP Toroslar ilçe eski insan başkanı ve halen DBP Mersin Ağacı İl Temsilcisi Mütehammil İnce adında ayrımsız aşağılık. Kılıçdaroğlu’nun şımarttığı sahiplendiği ortakları. Bu çocukları size rağmen okullarına ve geleceğe hazırlayacağız. Size ve efendilerinize karşın. Sonuç nefesimize büyüklüğünde savaşım edeceğiz.”

Share: