Süleymanpaşa’da spor tesisleri faaliyete geçmeye bitmeme ediyor

Süleymanpaşa Belediyesi, ilçe genelinde 3 yılda hayata geçirdiği onlarca spor tesislerine tıpkısı yenisini elan ekledi. Bahçelievler Mahallesi TOKİ Konutları bölgesinde uray imkanlarıyla mensur edilen haddinden fazla amaçlı tesislere Sakat Mekân Bakanı Fevzi Aytekin’in adı verildi.

Gençlerin ve çocukların birlikte yetişkinlerin da istifadesine verilen Fevzi Aytekin Spor Tesisleri, geniş katılımla planlı bire bir törenle hizmete açıldı. Süleymanpaşa Şehremini Cüneyt Yüksel’in eş sahipliğinde yapılan açılış törenine; tesislere adı sunulan Çarkıt Kasaba Bakanı Fevzi Aytekin’in birlikte Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Patırtı ve Çiğdem Koncagül, kısa müddet ilk Hatay Vali Yardımcılığı görevine atanan Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kayaç, siyasi parti temsilcileri, mahalle muhtarları, spor kulüplerinin ve sivil sosyete kuruluşlarının temsilcileri, çok sayıda vatandaş rabıt gösterdi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan açılış töreninde konuşan Süleymanpaşa Belediye Reisi Cüneyt Yüksel, “Bahçelievler Mahallemize kazandırdığımız ve geçmiş çağ Kasaba Bakanımız Sayın Fevzi Aytekin’in adını yaşatacağımız spor tesislerimiz, yavru oyun parkımız ve öz bahçemizin açılış törenindeyiz. Mebusluk ve vekâlet görevi boyunca Tekirdağ’ımıza büyük hizmetleri mevcut nadir bakanımıza, şehrimize kattığı değerden belde teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu tesisin yapımı az buçuk detaylı sürdü ama biz bu tesisleri münakasa etmeyip öz imkanlarımızla düz yazı ediyoruz. 5 milyon TL’ye dünyalık ettiğimiz Fevzi Aytekin Spor Tesislerimiz, ihaleye versek 8 milyon TL’nin üstünde aynı maliyet getirecekti. Buradan tasarruf ettiğimiz paralarla birçok bambaşka spor tesisini, bala parkını daha hayata geçiriyoruz. Gençlerimiz ve çocuklarımız amacıyla, yalabık güzel olsun” açıklamasında bulundu.

Başkan Yüksel, konuşmasının arkası sıra Eski Vekil Aytekin’i sahneye çağırma ederek kendisine Tekirdağ’a verdiği hizmetler nedeniyle teşekkürname plaketi ve çiçek ikram etti. Aytekin birlikte kendisinin adının tıpkı tesiste yaşatılacak olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek Yüksel’e teşekkürname etti.

Aytekin’in ardından Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kayaç konuşmasını yaparak hem tesislerin hayata geçirilmesinde emeği geçenlere teşekkürname etti hem dahi Süleymanpaşalılara veda konuşmasını gerçekleştirdi. Daha sonradan Tekirdağ Milletvekilleri Mahmur Çiçeği Koncagül ve Mustafa Kavara konuşmalarını gerçekleştirerek tesislerin hayırlara kurgu olması dileklerini sunarak 30 Ağustos Yengi Bayramı’nı kutladılar.

Açılış töreni kurdele kesimi ile sona ererken, açılışın ardından Başkan Yüksel, spor tesislerinde çoluk çocuk ve tören düzeni üyeleri ile ayak topu ve basketbol oynadı. – TEKİRDAĞ

Share: