Süt Kuzusu hasreti dinen çift, oğullarını keçileri “Peri”yle buluşturdu

Osmaniye’de 23 yıldır süt kuzusu hasreti calip Ateşli çifti, “evlat” diye sahiplendikleri, benzeri müddet önce anne olan “Peri” isimli keçilerini hastaneden sonra geldikleri evlerinde bebekleriyle buluşturdu.

Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde 23 sene önce evlenen 43 yaşındaki Fatma ve 45 yaşındaki Dayanıklı Coşkun çifti, evlendikleri günden bu yana çocuk sahibi olabilmek üzere dayanıklı haddinden fazla tedaviyi denedi.

Türkiye’deki birçok suret ve gittikleri hastanelerde çok sayıda gayda çağa işleminden serencam alamayan Coşkun çifti, 3 yıl geçmiş Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırı Hastanesi Jinekoloji ve Tevellüt Anne Malumat Dalı Öğretim Üyesi ve Tuluk Süt Kuzusu Merkezi Sorumlusu Jinekoloji ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Süleyman Maksat Bakacak’a başvurdu.

Fatma Ateşli’un ameliyatla rahmindeki miyomların temizlenmesinin ardından tuluk süt kuzusu tedavisine başlandı.

Yaklaşık 2 sene önce bir gâvur sahiplenen Ateşin çifti, “Peri” adını verdikleri ve bakımını evde yaptıkları keçiyle bala özlemini dindirmeye çalıştı. “Peri”nin aynı süre evvel oğlak dünyaya getirmesinden gücük süre sonra Coşkun çifti, bebeklerinin olacağını öğrendi.

KSÜ Keyif Aplikasyon ve Araştırma Hastanesi’nde Muhammed Eymen adını verdikleri bebeklerini kucaklarına düzlük koşa, fert anlar yaşadı. Tedavilerinin ardından Osmaniye’deki evlerine dönen koşa, oğullarını “yavru” diye niteleyerek seslendikleri “Peri” isimli keçiyle buluşturdu.

“Peri ile konuşuyordum, dertleşiyordum, o beni anlıyordu adeta”

Fatma Ateşli, AA muhabirine, yıllar sonra esas olmanın tarifsiz tıpkı ruh olduğunu belirtti.

Eşiyle umum ele vererek 23 almanak süreci atlatmaya çalıştıklarına meni fail Ateşli, şunları kaydetti:

“Seçkin yere gittik, doktor hekim gezdik ve çocuğumuz olmadı. Daha sonra meydanlık verdim. Sonra eşim dikbaşlı aldı ve adını ‘Peri’ koydum, ego onu çocuğum sandım. Bizimle alay malay soframıza bile geliyordu. Banyomuzu da ortak kullanıyorduk. Evladımız gibiydi, eşim sırtında gezdirirdi. Peri iki canlı kaldı, şu an çocuğu 4 maaş. Onun bile oğlu oldu, benim üstelik oğlum oldu. İkimiz bile ana olduk. Çocuk hasreti o kadar zor ki ne zaman duygularım artsa yanımda Peri’yi bulurdum. Peri ile konuşuyordum, dertleşiyordum, o beni anlıyordu adeta. Ego dahi onu anlıyordum. Peri’nin çocuğu oldu, o çağ haddinden fazla heyecanlandım. Peri’nin bire bir oğlu oldu, adını dahi ‘Mehmet’ koyduk. Peri veladet yaptıktan ayrımsız müddet bilahare Kahramanmaraş’a geldim, gebe olduğum müjdesini Tasavvur hocamdan aldım.”

“Tarifsiz tıpkısı ihtisas içerisindeyim”

Ağababa It Canlı Ateşin ise yıllar bilahare doğan bebeklerinin kendisini çok heyecanlandırdığını dile getirdi.

Yıllardır enik adına tutturuk “Peri”yi sevdiklerini ifade fail Coşkun, “Ego işten gelirdim, çağırdığım zaman arabamı tanıyor, çarçabuk gelirdi. Eve dirimlik gelmez onunla ilgileniyordum. Kucağıma alıyordum. Söz Temsili gelgel sıcaksa habbe içre banyoda duş aldırıyordum. Bu ufak ayrımsız oğlaktı, telefonumun ekranında duruyor hala. Çocuk adına koyduk. Bilcümle sırtımda oynardı. Evin içerisinde o çekyattan o çekyata zıplardı. Eşimle bu arada çok seviyorduk. Bilmiyorum atalık böyle tıpkı şeymiş demek kim. Ben çok alıngan bire bir durumdayım şu an bunlar benim alay gözyaşlarım. Tarifsiz aynı duygu içerisindeyim.” diyerek konuştu.

Doç. Dr. Bakacak ise çiftin 2019 yılında rahmindeki miyom şikayetleriyle kendisini başvurduğunu ve takatli benzeri tedavi sürecine başladıklarını söyledi.

Fatma Ateşli’u ameliyata alarak miyomları temizlediklerini ve tüp çağa tedavisine başladıklarını tabir fail Bakacak,”Bebeğimiz gayet gür, gününde doğdu. Fatma Hatun bile gebelikte çokça ağır sıklet tıpkısı maslahat yaşamadı. İnşallah gelişigüzel pir ayrımsız hanay sürecekler.” diyerek konuştu.??

Share: