Tapu ve KDV masrafı olmadan 40 ilde 499 yer online namına engelsiz artırmayla satışa çıkarılacak

Kasaba, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı yoluyla 40 ilde 499 yer online kendisine ve artırma ile satışa sunulacak. Nezaret, bu şekilde vatandaşa hem yatırım fırsatı hem dahi kendi konutunu inşa etme imkanı sunuyor. Ödemede ise yüzde 25 peşin, almanak yüzdelik 9 ayırt, 24 ay mehil, KDV’den ve tapu harcından muaf olunacak. Berrak artırmalar 21-22 Ilkgüz 2022 saat 10.30’da yapılacak.

TAPU VE KDV MASRAFINDAN MUAF

Arsalar yüzde 25 peşinat ve 24 ay mehil imkanıyla satışa sunulurken, tapu ve KDV masrafından affedilmiş olması de yatırımcıya basitçe sağlıyor. Envestisman üzere verilen arsalar, Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Antalya, Aydınlık, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Yardımcı, Van ve Zonguldak illerinde yer alıyor. Mavera yandan İstanbul’de satışa çıkacak ara sıra arsalar drone ile havadan görüntülendi.

“VATANDAŞLARIMIZ BU FIRSATI KAÇIRMAMALI”

Konuyla ait değerlendirmelerde bulunan tıpkı taşınmazlar danışmanı, “Adamakıllı tıpkısı vesile vatandaşın bunu değerlendireceğini düşünüyorum. Ayrıntılı zamandır ülkemizde basamak arzında kusur ve sorun vardı. Vatandaşlar de özlük arsalarında yapım ika fırsatı bulacak. Alelhusus yüzdelik 25 peşinatla almanak yüzdelik 9 farkla 24 kamer vadeli şekilde veriyor. Tapu harcı yok. KDV’den affedilmiş kesinlikle avantajlı gözüküyor. Hep yatırımcılar bunu izlem edecektir. Hele evi olmayan, karı yapacaklar bu fırsatı değerlendirebilirler. Bütün 40 şehirde uygulanıyor. Ankara’de 400 bin Türk Lirasından başlıyor. Değme şehrin rayicine bakarak rakamlar değişiyor. Özellikle yıllık artış yüzdelik 9 bu haddinden fazla oylumlu enflasyonun yüzde 80’lerde olduğu bire bir zamanda yıllık yüzdelik 9 artışla yer almak ve 24 ay taksitle kabul etmek KDV’den ve tapu harcından muaf olması buna çok çok bent olacaktır. Vatandaşlarımız bu fırsatı kaçırmamalı. Bu zamanda bayağı bir aile etme yahut ocak alma şansı. Bizde yatırımcılar kendisine değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.Share: