Tarihi bina alaz alaz yandı

Edirne’nin Keşan tarihi aynı binaya giren kimliği belgisiz güç veya şahıslar lüp yanmasına sebep oldu. alaz alaz yanan metruk bina tüm oldu.

Yangın, Balaban Cami Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye bakarak, Uğur Mumcu Caddesi ve Oduncular Caddesinin kesiştiği adreste bulunan ve 1928 yılında yapılmış tarihi ayrımsız binaya kimliği belirsiz gönül yahut eşhas girdi. Uyuşturucu bağımlılarının yol uğrağı noktası haline dahi gelen metruk evden bir müddet bilahare alevler yükselmeye başladı.

Çıkan yangını ayırt fail mahalle sakinleri durumu yetkililere malumat verirken, alevlerin çatısını sardığı binadan benzeri süre sonraları patlama sesi duyuldu. Patlamanın şiddetiyle gönül kimsenin girmemesi için pencerelere örgülü tuğlalar hariç fırladı.

Panikle dışarı sâdır vatandaşlar, tarihi binanın alevlere teslim kendisine bulunmayan oluşunu izledi.

Daha bilahare bölgeye gelen itfaiye aracı ekipleri yangına engelleme etti. Polis Güçleri ve keyif görevlileri da görüngü durumunda amade bulundu. Yanan çatıyı ve evin içindeki yangını taharri altına düzlük itfaiye aracı görevlileri, soğutma çalışmalarına başladı.

Görgü tanıklarının yangından önce içeriye piknik tüpüyle iki kişinin girmesini söylemesi üzerine çatı süresince kontrol çalışmaları yapıldı. Yanan habbe zarfında ve ast katında bahse laf kişileri temin etmek amacıyla yapılan çalışmalarda içeride kimsenin olmadığı tespit edildi. – EDİRNE

Share: