Tarım ve Orman Nazır Yardımcısı Yumaklı, Afyonkarahisar’da ziyaretlerde bulundu

Tarım ve Orman Icra Vekili Yardımcısı İbrahim Yumaklı, Afyonkarahisar’üstelik mütenevvi ziyaretlerde bulundu.

Yumaklı, İkbal Cilt Bütünleşmiş Tesisleri ziyareti sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’nin hem selamlarını hem talimatlarını hem de bakanlık yerine vizyonlarını iletmek için program uyguladıklarını söyledi.

Bu sene hububattan başlayan ve elan sonraları ciddi ürünler konusunda hayata geçirilen projeleri söylemek üzere Afyonkarahisar’de olduklarını tamlayan Yumaklı, “Üretimin devamlılığı, üretimin sürdürülebilirliğiyle alakadar yapılması gereken hangi varsa bunları kesinkes sahada üreticilerle mutabakat çerçevesinde yapmak istiyoruz. Amacımız, üretimin devamlılığını ve sürekliliğini uydurmak.” diye niteleyerek konuştu.

Sahadan aldıkları fikirlerin dahi posta resim olacağını anlatan Yumaklı, “Bunları dahi alelhusus birebirde uymak, hâlleşmek ve kişi düşüncelerimizi bildirmek amacıyla sahadayız. Bu belli ayrımsız dönemi kapsamıyor, yaklaşık 3 kamer ilk başlamıştır ve halen da bitmeme ediyoruz.” dedi.

Üreticiye “Sen üret” dediklerini ve onları desteklediklerini vurgulayan Yumaklı, toprağı, suyu, ormanı ve çevreyi koruyarak kendiliğinden yeten bire bir Türkiye üzere ellerinden geldiği ölçüde çalışacaklarını dile getirdi.

Yumaklı, daha bilahare Kumartaşlı Yumurta Fabrikası, Türk Şeker Afyonkarahisar Makine İmalathanesi ve Ballıpınar Çiftliği’ni konuşma etti.

Share: