Techno ve Berlin Sound’unun İkon İsmi Ben Klock Türkiye’ye Geliyor

Istanbul 20 Ağustos’ta, Klein Phönix’te; Technonun ikinci, yuvası Berlin’birlikte pakt kültürünün bel noktasını tanımlayan Berghain’ın duvarları arasında ün salmış DJ/üretici Ego Klock’u ağırlamaya hazırlanıyor.

1972’da Batı Berlin’dahi dünyaya gelen Ego Klock, Techno çalgı sanatçısı, DJ ve plak şirketi saihibi. DJ kendisine hayatına 1990’ların ortasında Tresor’da ve Tresor’un öncülüğünde kapılarını açmış bire bir gayrı esin verici kulüp olan WMF’dahi başladı. 1994 itibariyle aynı zamanda şehrin aynı ayrıksı müzik sığınağına dönüşmüş Cookies’in resident DJ’liğini üstlendi. Techno enstrüman sanatçısı, DJ ve plaka şirketi saihibi olan Ego Klock, 2006’da öz plak şirketi Klockworks’u kurdu. 2015’te BBC Radio 1’nin “Essential Mix of the Year” ödülünü düzlük sanatçı tıpkı haddinden fazla prestijli ödülün da sahibi.

Berlin’in ikonik geceleyin kulübü Berghain’dahi efsaneleşen Ben Klock, kentin müzikal renkliliğinin yeryüzü eke sembollerinden biri. Berghain’le uzun mütemadi birliktelikleri, Klock’un kendine mensur ettiği elektronik enstrüman krallığına akla yatkın zemini sağlayarak günümüzün en haddinden fazla bağlam gören DJ’lerinden biri olmasına öğün açtı. Canlı ve derinlikli tıpkısı techno üreten Klock’un tarzı, technonun doğasında fire görülen zanaatkarlığı ve duyguyu janra adeta baştan üflüyor.

Share: