Tekirdağ Büyükşehir, Şarköy’deki Şebeke İnşaatının Temelini Planlı Törenle Atacak

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşu Tekirdağ Su ve Lağım Döşemi İdaresi (TESKİ), 24 Son Teşrin’birlikte Şarköy ilçesi Eriklice Mahallesi’nde yapılacak lağım döşemi hattının ana atma törenini yapacak.

Proje kapsamında, Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ tarafından Eriklice ve Hoşköy Mahallelerinde hep 11 bin 380 metre lağım döşemi kanalizasyon inşaatı ve Eriklice Mahallesi’nde bin 855 metre feyiz hattı ve tıpkısı nüsha paket terakki merkezi yapılacak. Eriklice Mahallesi Lağım Döşemi Şebeke Hattı İnşaatı kapsamında ise 10 bin 166 metre lağım döşemi hattı yapılması planlanıyor.

Laf ile ait açıklama fail Tekirdağ Büyükşehir Şehremini Ölçü Albayrak, “Büyükşehir Belediyesi namına vatandaşlarımız için altyapıdan üstyapıya, ulaşımdan toplumsal hizmetlere büyüklüğünde birçok alanda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Altyapı çalışmaları üstelik bu anlamda şişman önem verdiğimiz hizmetlerin başında geliyor. Şarköy ilçemizde esas atma törenini gerçekleştireceğimiz kanalizasyon inşaatımız ilçemizde makro tıpkı ihtiyacı gidermiş olacak. Ben 24 Teşrinisani Perşembe günü saat 14.00 Eriklice Mahallesi’ndeki ana atma törenimize eksiksiz vatandaşlarımızı çağırma ediyorum” dedi.

Share: