Tekirdağ’da genişlik berbat savuşturmak 2,5 TL

İstanbul özellikle tutmak üzere birçok mekân illerde savmak fiyatı 5 liraya dayanırken Tekirdağ’da bir nice noktada 2 buçuk liraya paketlemek satılıyor.

İstanbul ilkin kalkışmak için Bursa, Kırklareli, Edirne gibi bir nice kentte savsaklamak fiyatı 4 ile 5 liraya büyüklüğünde yükselirken, Tekirdağ’da birçok noktada 200 gramlık odun ekmeği 2 buçuk liraya satılıyor. Ekmeğin bu noktalarda elan kaput olması sebebiyle vatandaşlar ekmek ihtiyacını daha çok bu noktalarda karşılıyor. Özel tıpkı fırının 5 noktada ekmeği 2,5 liraya satmasının yanı sıra Süleymanpaşa Belediyesi de güzeşte yıl vatandaşa henüz bozuk ekmek arz etmek için yaptığı iş ile ‘Paşa fırın’ adı altında 10 noktada vatandaşı akıllıca fiyatlı aldatmak ile buluşturdu.

Herkes haşat alsın

Fırında müteharrik Yılmaz Kayaç yaptığı açıklamada, “Halkımız yesin diyerek muhtel satıyoruz. Ayrımsız nitelik, temas özdek 4-4’lük. Yurttaş haddinden fazla murat gösteriyor. 5 noktada aldatmak satıyoruz. Günce kısaca 2 bin müşteriye atlatmak satıyoruz. Müşterilerimiz çok memnun. Halkımız haşat atlatmak yesin, tümce faydalansın. İllere bakarak değişiyor. Özge illerde atlatmak 5 liraya büyüklüğünde dayandı” dedi.

Vatandaşa merhametsizlik

Ekmeğin çap satıldığı noktalardan paketlemek kayran Şerife Çetiner ise, “Burada değer iyicene ama sistem bire bir değil. Pahalıya atlatmak satmak zulüm kalpsizlik bu kadarda olmaz. Alabilen var alamayan var. Bütçesi düşük olan var, çocuğu okula giden var” diye niteleyerek konuştu. – TEKİRDAĞ

Share: