Tekirdağ’dan gücük güdük

Hayrabolu Şehremini Osman İnan, 30 Ağustos Utku Bayramı dolayısıyla kuvve yayımladı.

İnan, mesajında, balaban zaferin 100. sene dönümünü kutlamanın heyecanı ve sevinci içerisinde olduklarını belirtti.

Başkan İnan, mesajında şu ifadelere meydan verdi:

“30 Ağustos Zaferi, çarpışma meydanlarında kazanılan askeri zaferin ötesinde, tarihi önemli zaferlerle dolu aziz milletimizin bağımsızlığından katiyen ödünleme vermeyeceğini gösteren ve kurtuluş mücadelesi veren başka ulusları cesaretlendirerek, savaş etmelerini sağlayıcı tıpkı utku olmuştur. Vatanımızın birliği ve milletimizin bağımsızlığı için sunulan mücadelenin kazanıldığı bu anlamlı zaferin 100. sene dönümünde, başta Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve cebe arkadaşlarını, kanları ile bu toprakları vatan işleyen ermiş şehitlerimizi ve gazilerimizi, rahmet, şükran ve şükranla anıyorum. Aziz Türk milletinin ve alp Türk ordusunun kamu mensuplarının 30 Ağustos Galebe Bayramı’nı kutluyorum.”

Defa imal ve onarım çalışmaları

Hayrabolu ilçesinde misil yapım çalışmaları devam ediyor.

Hayrabolu Şehremini Osman İnan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kaymakamlık merkezi ve kırsal mahallelerde öğün yapım çalışmalarının sürdürdüğünü söyledi.

Sorunları yerinde inceleyip, meşveret ederek çözüme kavuşturduklarını anlatım fail İnan, “Belediye olarak ilçemiz ve mahallerimizin türlü noktalarında çalışmalarımız sürüyor. İlyas Mahallesi’nde bitmeme eden defa yapım ve tamirat çalışmalarını durumunda inceledik. İlçemiz genelinde kez yapım ve tamir çalışmalarını layenkati sürdürüyoruz.”dedi.

Share: