Teknik kadroda çalışanların maaşlarının iyileştirilmesi istendi

Abat Işyar-Sen üyesi Malatya çalışanlıları, mühendis gibi beceri kadroda olanların maaşlarının iyileştirilmesini istediler.

Soykan Parkında matbuat açıklamasını okuyan Abat Vazifeli-Sen Malatya İl Başbuğ Remezan Yaşar, mühendis kabil teknik kadroda olanların isteğinin, bembeyaz tıpkı gelecek, pahalılık farkı değil, maaşlarda cins iyeleştirme istediklerini dile getirdi. Yaşar, “Ülkemizin ciharıyek yanında sonuç 20 yılda devletimizin milletimizin övünç kaynağı cesim yapılar yükselmektedir. Devletimizin ve milletimizin gücünü gösteren bu kıvanma kaynağı yapıların rastgele antlaşma peş planında olan tığ tekniker, teknik adam ve mühendisler erkek haklarımızın bundan sonra iyileştirilmesini irade ediyoruz. Ülkemizin icap altyapı lüzumlu dal bina çalışmalarında fedakarca müteharrik gecesini gündüzüne katan düzentileme mevhumu gözetmeden hafta sonları dahi atölyelerde, şantiyelerde müteharrik devletimizin yüz seyelan milyonlarca liralık işlerinin ihalesini fail, işlerin teslimine büyüklüğünde görev kayran beceri hizmetler sınıfının imdi haklarının verilmesini temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Sonuç zamanlarda afiyet personelleri, öğretmenler, hakim ve savcılar ile diyanet görevlileri kadar bir nice patika grubundan amme personellerine mahiye, uyuşma ücreti, mülhak ödeme ve munzam göstergeler kabil iyileştirmeler üzere emeği geçen herkese canı samimi teşekkür ettiklerini vurgulayan Yaşar, “Ancak beceri hizmetler sınıfında çalışan personellerinde bundan sonra hatırlanmasını istiyoruz. Beceri hizmetler sınıfında çalışan kamu personelleri adına ülkemizin gelişmesi, asri medeniyetler seviyesine çıkabilmesi üzere kesintisiz fedakarca çalışmaktayız. Akıbet 20 yılda ülkemizin gelişmesinde adeta lokomotif görevi gören ustalık hizmetler personelleri namına emeğimizin ve fedakarlığımızın karşılığı olan konularda tıpkısı takım iyileştirmelerin ivedilikle yapılmasını kâm ediyoruz” şeklinde konuştu. – MALATYA

Share: